Ценните находки в Хераклея Синтика продължават да излизат, откриха торс на Херакъл

22 юни 2026 14:57   10 коментара   4890 прочита


ТОРС НА ХЕРАКЪЛ излезе днес по време на разкопките на форума на Хераклея Синтика. Става дума за вотивна фигурка, а не за голяма статуя, но по-важното е, че доказва съществуването на по-ранен храм от този, който екипът на проф. д-р Людмил Вагалински проучваше досега. Според него е рано за твърда датировка, но вероятно фигурката е синхронна с откритите зидове от III -II век пр. Христа

Archologia bulgarica


Още от: Общество

Принтирай статия
10 коментара
22 Юни 2026 18:05 | pi4
Оценка:
2
 (
8
 гласа)

е веднага разбраха че е на херакъл


22 Юни 2026 18:57 | Петрич
Оценка:
-11
 (
15
 гласа)

Македония, македонска земя, македонски народ. Не сме българи, македонци сме и нищо друго.


22 Юни 2026 19:16 | Ин друг.
Оценка:
8
 (
12
 гласа)

До Петрич . Ти не си ни българин, ни македонец, ти си извънземен кефал!


22 Юни 2026 22:37 | 123
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Е какво общо има Херакъл с някакви шиптъри?


23 Юни 2026 06:41 | Дрискол Античния
Оценка:
-2
 (
4
 гласа)

Проф. Вагината да продължи да копа в септичните ями и канали на древните, може да открие доста мумифицирани говна!


23 Юни 2026 07:06 | иси4
Оценка:
1
 (
5
 гласа)

"Петрич", сега си македонец, след 5 годин ке си арнаутин


23 Юни 2026 09:34 | Гоше
Оценка:
0
 (
4
 гласа)

Петрич е муле ни кон ни магаре


23 Юни 2026 10:17 | Гоце Делчев
Оценка:
0
 (
4
 гласа)

Македония на Македонците - Бугарите в Азия


23 Юни 2026 13:07 | симитли
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

дедо беше македонец
тате беше македонец
и яз съм македонец


23 Юни 2026 17:52 | 123
Оценка:
-1
 (
1
 гласа)

Слънце грее, дъжд вали




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар