Спортика спечели дербито с Пирин навръх празника на Благоевград

05 октомври 2024 15:40   2 коментара   2097 прочита

Женските благоевградски клубове Пирин и Спортика изиграха интересен и динамичен мач на терена в село Рилци навръх празника на Благоевград 5 октомври.

Дамите от Спортика доминираха и спечелиха с 4:1. През първото полувреме момичетата на Радослав Креснички стигнаха до два гола, дело на Моника Балиова. След почивката проливния дъжд изсипал се нас Рилци наложи прекъсване на мача за около 10 минути. След подновяването на играта Пирин Лейдис намали от дузпа за 1:2, но отново Балиова покачи на 1:3. Крайното 1:4 фиксира Мария Кърцелска. Преди началото на мача двата отбора излязоха на терена с транспарант Честит Празник Благоевград. С трите точки Спортика се изкачи на първо място във временното класиране, като втория НСА има три точки и два мача по- малко.