Пирин и Дунав Русе не се победиха в Благоевград

25 октомври 2024 14:19   16 коментара   1488 прочита

Пирин Благоевград завърши наравно 1:1 с Дунав Русе в мач от 14-ия кръг на Втора лига. По този начин авансът на "зелено-белите на върха в класирането се стопи до две точки пред преследвача Монтана.

В 14-та минута гостите можеха да открият, но силният удар на Джонатан Нсонде бе спасен от Костов. В 28-та минута след центриране отдясно Дюлгеров стреля с глава, но неточно.

Десет минути по-късно Динев също стреля с глава, но Николов спаси. Малко след подновяването на играта гостите поведоха след точен удар от границата на наказателното поле на Джонатан Нсонде.

В 61-та минута обаче Пирин успея да изравни с гол на Запро Динев след подаване на резервата Станислав Костов. Малко по-късно Христо Петров от фаул за малко да изненада вратаря на гостите, но уцели страничната греда.

В 74-ата минути Апостолов стреля с глава след корнер, но Костов изби . При последвалия нов корнер Костов излезе неразчетено, играч на Дунав стреля в гредата, а при добавката топката отново кацна на напречната греда и излезе в аут. Шест минути преди края резервата Коваленко след чудесен рейд влезе в наказателното поле и стреля, но топката отскочи от страничната греда. В 86-та минута Елисее Су от състава на Дунав бе отстранен за втори жълт картон.