Пето поредно домакинство на Беласица без загуба, биха Добруджа с 2:0

18 септември 2024 12:59   32 коментара   3966 прочита

Пето поредно домакинство отборът на Беласица показа, че в Петрич никой не е добре дошъл и победи отбора на Добруджа с 2:0.

Още в началото на мача Бела показа, че Царя е техния дом и упражниха домакински натиск, но гостите показаха, че са ги разучили и успешно спираха атаките им, дори и това да им костваше нарушение.

Първото опасно положение обаче бе за добричлии в 12та минута когато Адриан Димитров проби отляво и стреля, но ударът му бе избит в корнер.

В 17та минута, след корнер изпълнен пред вратата на Добруджа, няколко играмахна Беласица играха с глава, но така и не затрудниха вратаря на гостите. В 22та минута бе даден и първият жълт картон в мача - на Ивайло Климентов за опасна игра срещу Таонса Аксел Още в следващата минута официално предупреждение получи и Атанас Карачоров за остро влизане на тъч линията.

В 37та минута след разбъркване в наказателното поле на Добруджа топката стигна до Лукас Гроси, който с силен удар я заби във вратата и отбеляза за 1:0 Второто полувреме започна вихрено и още в 47та минута Добруджа пропуснаха да изравнят, а след това при атака на Беласица Гроси центрира, Тодорски отправи удар, но вратарят със сетни усилия успя да спаси.

В 48та минута пресилен жълт картон получи Мартин Тодорски. В 58та минута жълт картон получи и Валентин Костов Двата отбора продължиха да редуват атаки към двете врати В 61та минута Даниел Моралес предприе двойна смяна - Ирфан Садик влезе на мястото на Андон Гущеров, а Куфре Ета замени Димитър Иванов.

Секунди след влизането си Куфре Ета се озова на изгодна позиция и стреля мощно по земя, но вратарят успя да избие топката. В 76та минута Тодорски Изведе Садик в коридор, той пусна технично топката в обратния ъгъл, но вратарят внимаваше и спаси. В ответната атака играч на Добруджа отправи силен удар под гредата на Кирил Георгиев спаси.

Минута по-късно играта напусна Мартин Тодорски, а на негово място влезе Иван Марчев В 82та минута Куфре Ета навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран и съдията отсъди 11 метров наказателен удар. Капитанът Мартин Русков се нагърби с изпълнението и със силен удар направи резултатът 2:0.

В 88та минута центриране в наказателното поле на Беласица завърши с удар с глава на играч на Добруджа, но Кирил Георгиев улови топката. До края на мача комитите не позволиха на гостите да ги застрашат и взеха трите точки, благодарение на което излезнаха на трето място във временното класиране. В следващия си мач гостуваме в Своге на местния Спортист.