Лидерът Пирин завърши наравно в Монтана във Втора лига

18 октомври 2024 19:24   14 коментара   2076 прочита

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна важна точка, като измъкна 1:1 при гостуването на Монтана в първия мач от XIII кръг на Втора лига.

Монтана дълго време водеше в резултата, като Димитър Буров откри от дузпа в 19-ата минута, а наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Николай Бодуров. В края на мача голям пропуск за Монтана само срещу вратата направи резервата Владислав Цеков.

Така се стигна до добавеното време на мача, в което вратарят на благоевградчани Красимир Костов центрира в наказателното поле на домакините, Лазар Боянов свали топката на защитника Александър Дюлгеров, който изравни с удар в десния ъгъл на вратата.

Така Пирин запази преднината от 4 точки на върха на класирането пред втория Монтана./Bnr.bg