Горещ ден! България избира футболен президент днес! Ще успее ли Бербатов?!

България ще избере своя нов футболен президент, който ще наследи Борислав Михайлов. Легендарният вратар бе 18 години начело на БФС, а сега в мястото му са се прицелели седем кандидати.
Това са: Михаил Касабов, Димитър Бербатов, Георги Иванов, петьо Костадинов, Георги Градев, Георги Захариев и Манол Иванов.
Конгресът ще се проведе в залата на хотел „Маринела“ в София. Регистрацията на делегатите трябва да приключи в 10-10:15 часа. Откриването на форума е предвидено за 10:30. Той ще бъде воден от вицепрезидента на БФС Атанас Фурнаджиев.
Броят делегати на футболните клубове от България, които ще участват в гласуването, бе 493 до снощи. Не е изключено обаче тази сутрин да има промени.
Ако бройката се запази, са необходими 247 гласа, за да има победител на първия тур.
Трима би трябвало да са основните кандидати – Михаил Касабов, Димитър Бербатов и Георги Иванов. Според предварителните прогнози шансът някой да спечели от раз е минимален и ще се стигне до втори тур, т. е. – до балотаж.,пише блиц
Това означава много оспорвана и интересна битка, в която няма основен фаворит. По всичко личи, че футболната топка, макар и извън терена, пак ще ни предложи зрелище, при което може да има продължения и дузпи. Но най-важното е да преобладава феърплеят – нещо, което всички си пожелаваме.
Очертава се горещ и напечен ден, въпреки че още е зима. БЛИЦ ще бъде в центъра на най-голямото футболно събитие у нас за годината и ще предава всичко!
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.