Дубълът на Пирин изпусна Банско у дома

11 септември 2024 22:00   17 коментара   5495 прочита

Вторият отбор на Пирин завърши наравно 1:1 като домакин на Банско в отложен мач от петия кръг на Югозападната Трета лига. Младите "орлета" изоставаха на почивката, но през втората част успяха да подобрят играта си и може да съжаляват, че не постигнаха заслужен първи успех за сезона.

В третата минута гостите организираха опасна атака завършила с удар на Чолев, но вратаря Димитров внимаваше и изби топката. Грешка на Илиян Костов позволи на Владислав Златинов да опита да прехвърли вратаря на Пирин, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 17-та минута Чолев проби по десния фланг и центрира по земя, а аз останалия непокрит Владислав Златинов не бе трудно да открие в полза на Банско. В 32-та минута Пирин организира добра контраатака при която Киров проби отляво и намери Малинов на точката на дузпата, но халфът стреля неточно.

След подновяването на играта се стигна до разправия между играчите при която Рошков от състава на Банско бе изгонен с червен картон. В 61-та минута Марин Георгиев имаше възможност да стреля от границата на наказателното поле, но точността му изневери. Минути по-късно след центриране от корнер резервата Лазар Еринин с глава успя да изравни резултата.

В 83-та минута момчетата на Манол Занев имаха чудесен шанс да поведат, но останалия очи в очи с вратаря Бандев стреля право във тялото на стража Тъпигьозов. В последната минута от редовното време Педински бе изведен срещу вратаря на гостите, но и той не можа да вкара, стреляйки във вратаря. Дълбоко в добавеното време авторът на изравнителния гол за Пирин Лазар Еринин можеше да донесе трите точки на своя отбор, но стреля над вратата от изгодна позиция.

Пирин 2: Димитров, Митов, Славов, Малинов (Еринин), Ласков, Е. Георгиев, Костов, Киров (Педински), Тодоров, Бандев, М. Георгиев (Дамбов);

Банско: Тъпигьозов, Димитров, Божинов, Славов, Рошков, Ергин, Василев, Родопски, Чолев (Фикийн), Паланков (Шериф), Златинов (Либяховски);