Атлетите на клуб „АлПиринСки“ продължават да бележат нови победи

30 септември 2024 19:15   749 прочита

Седмица след участието си в състезанието Pirin Extreme, нашият състезател Асен Радулов от СК „АлПиринСки“ спечели първо място в дистанция от 23 км с 930 метра положителна денивелация на състезанието K3 Ultra. То се проведе в района на град Златоград. При жените Михаела Георгиева-Димитрова зае втора позиция в дистанция от 13 км с 455 метра денивелация.

Междувременно зимният сезон беше официално открит в Чилийските Анди, а нашите ски алпинисти Ивона Михайлова и Марко Ноков, заедно с други български атлети, взеха участие в международен лагер по ски алпинизъм Olympic Solidarity Youth Camp. Той е спонсориран от Международната федерация по ски алпинизъм (ISMF). Лагерът събра атлети от цял свят в курорта Nevados de Chillán. Планинските атлети имаха интересна седмица, изпълнена с вълнуващи преживявания на сняг, усилени тренировки, нови приятелства и придобиване на умения.

Програмата им бе изключително интензивна, включваща изкачване на два вулкана Chillan Nuevo (3186 м) и Chillan Viejo (3122 м) с 1700 метра спускане през различни условия обратно към базата, лекции и практически сесии по лавинна безопасност, техники за преход, специализирани тренировки във фитнес зала и много други дейности. Кулминацията на лагера бяха две състезания – спринт и ски рали, в които Марко постигна голям успех и завърши трети на полуфинала и шести на финала, а Ивона усъвършенства нови умения, които да сподели със съотборници си.