Вкараха полицай в затвора, купил си лаптоп на лизинг с открадната от Районното лична карта
Несебърски полицай бе осъден от Районен съд (Бургас). Той съвсем е изключил, че магазина, от който си купува лаптопа с фалшивата лична карта има камера
Полицай от Районното управление на полицията /РУП/ - Несебър, получи ефективна 13 месечна присъда от Бургаския районен съд/БРС/, заради груба злоупотреба със служебното положение.
Униформеният с инициали И.В.Б. започнал работа в несебърската полиция на 15 май 2010 г. в Охрана на обществения ред/ООР/. На неизвестна до този момент дата в диапазона - 1 юни и 1 септември 2010 г., същият влязъл в служебно помещение, където се съхранявали изгубени лични карти и задигнал четири документа за самоличност – на лица от Бургас, Сливен и Пловди, става ясно от решението на първоинстанционния съд.
Очевидно изкушил се от възможността да злоупотреби с тях на 5 септември същата година. той посещава фалиралия вече магазин „Мултирама“ на бургаския булевард „Христо Ботев“. Със съдействието на търговския-консултант полицаят представя един от откраднатите от него документи за самоличност-на мъж от Пловдив и си купува на лизинг лаптоп за 1499 лв., с ДДС, без в цената да влиза оскъпяването по кредита.
Месеци по-късно пловдичанинът, останал безкрайно изненадан от неочакваната си покупка и съвсем логично веднага сигналзиира на органите на реда. Несебърският полицай очевидно съвсем е подценил ситуацията щом е изключил, че в магазина има камери, на които лицето му се вижда съвсем ясно. Разследващите бързо достигат до него и веднага го подвеждат под отговорност за "военни престъпления". По делото няма данни за злоупотреба с личните карти на другите лица.
Според БРС няма съмнения, че той е злоупотребил със служебното си положение на полицай от РУП Несебър. И.В.П.е осъден на 13 месеца затвор, които трябва да изтърпи при първоначален „общ режим“. Присъдата разбира се може да бъде обжалвана на по-горна инстанция.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.