След катастрофата с коне край Кюстендил: Трябваше ли Андреа да загине, за да поставят ограда до пътя



Кадър Nova
От няколко седмици насам край пътя АПИ постави мрежи, които да предпазват от навлизащи животни, но това не намалява гнева на хората
В Кюстендил недоволството срещу ръководството на областното пътно управление и агенция "Пътна инфраструктура" вероятно ще стигне до съда.
Хората в града обмислят дело заради състоянието на пътната отсечка между Кюстендил и Ябълково, на която в края на миналата година животът си при ужасяваща катастрофа с безпризорни коне на пътя загуби 18-годишната Андреа.
От няколко седмици насам край пътя АПИ постави мрежи, които да предпазват от навлизащи животни, но това не намалява гнева на хората.
„Оградата я има, но три месеца след смъртта на Андреа. Трябваше да загине едно дете в разцвета на силите си, за да видим оградата и заготовките за осветителните тела”, каза организаторката на серията протести в града Бетина Георгиева пред Нова телевизия.
Тя каза, че безхаберието е довело до края на живота на Андреа. И подчерта още, че смъртта на 12-годишната Сияна, която загина в тежка катастрофа на пътя Телиш – Радомирци, е можело да бъде предотвратена.
Георгиева каза, че „паметта на българския държавен служител е много кратка, за три месеца забравиха Андреа, три месеца след това – ново напомняне”.
Здравко Велинов заяви, че „цената, която плащаме за бездействието на държавните служители е твърде висока”.
„Не може някой да плаща с кръвта си, за да се направи нещо. Трябва да загине някой, за да се предприемат действия”, каза още той.

Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.