Надзиратели и полицаи излязоха на протест в София
Снимка: БГНЕС
За достойни условия на труд, достойни доходи и качествена реформа протестират днес служители от затворите в София, Пловдив, Стара Загора, Бургас, Враца, Кърджали, Ловеч и страната, обединени от Синдиката на служителите в затворите в България (ССЗБ) пред Министерството на правосъдието в столицата, предаде "Телеграф".
Протестът започна точно в 12 часа, очаква се след това да се премести пред Министерство на вътрешните работи, пред Министерство на финансите и накрая пред сградата на Народното събрание.
Протестираме, защото изминаха няколко бурни месеци на протести под друга форма без резултат, каза пред събралите се Цветан Михайлов - секретар на Управителния съвет (УС) на синдиката. Не сме очаквали някой да поправи негативните последици от миналото в първите шест месеца на едно ново управление, но не беше направен опит дори такъв процес да започне, отбеляза представителят на ССЗБ. Той призова политиците да намерят необходимия разум и да приемат актуализацията на бюджета, изпълнявайки искания им.
Радослав Мартинчев - заместник-председател на УС на синдиката подчерта, че заплащането на нощния труд от 1 лев на час и 35 стотинки за служител на разположение е унизително. Протестът няма да спира, докато не постигнем целите си, докато екипът на Министерството на правосъдието не изпълни поетите политически ангажименти към синдиката и удовлетвори нашите исканията, каза Мартинчев.
БГНЕС
"Инфлацията изяде доходите ни! Къде е държавата в този процес?", попитаха служителите на затворите с издигнати плакати. На тях пишеше още "Искаме реформа, а не имитация", "С обещания затвор не се охранява", "Искаме увеличение, а не подаяние".
Протестиращите предстои да се отправят към Министерството на финансите , а след това и към Народното събрание.
За увеличение на възнагражденията протестират в момента и служители на МВР пред сградата на ведомството в центъра на София.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.