Колеги на самоубилия се полицай разкриха последните му думи, имал 6 предсмъртни писма

21 ноември 2024 15:54   10 коментара   7756 прочита


Аз не съм убиец, а български полицай!“ Това написал в едно от шестте си предсмъртни писма самоубилият се служител Димитър Петров, разказаха негови колеги, цитирани от „Телеграф“. 

Много полицаи се събраха в градинката до МВР, за да изразят съпричастност към униформения. Приятелката му Виктория пък за първи път излезе с пост в профила си и показа тяхна обща снимка.

„Вижте, какъв човек се жертва заради вас! Рядко се среща толкова отдаден служител (повярвайте ми… знам какво говоря)! Който е работил с него, знае! Знае, че винаги ходеше с аптечка на кръста си, която сам е закупил с мижавата си заплата, за да може да помага на всеки изпаднал в нужда, защото линейките често закъсняват!“, написа Виктория.

По думите й година и два месеца те се криели „като подгонени“. „Криехме лицата си, не споделяхме снимки с приятели, криехме щастливите и тъжните си моменти, за да не ни изтипосат във всички медии. Не искахме да четем заглавия „Ето, вижте как изглежда полицаят, застрелял момче…“. За да не се притесняваме да излезем да си купим хляб, без някой да ни посочи с пръст и да каже – „Ето ги! Това са те!“.

„Който го познава, знае колко много обича децата и как се прави на маймуна само за да ги развесели! Той правеше скапаните ви софийски улици, които дори не можете да асфалтирате, по-спокойни! А вие го посочихте с пръст, защото си свърши работата!”, допълва жената. 

Колеги на Димитър споделиха още, че той е бил системно мачкан от следователката и прокурорката по случая. Те преквалифицирали обвинението срещу Димитър от непредумишлено в умишлено убийство. Служители от МВР споделиха, че става въпрос за следователката Вера Симеонова и прокурор от СГП Делчева, които водели случая.

От прокуратурата обясниха, че няма как да отговорят в рамките на ден, било много сложно да издирят имената им и мотивите, с които са преквалифицирали обвинението.

Във вълната от съпричастност към Димитър се включиха с постове във Фейсбук шефът на Гранична полиция Антон Златанов, началникът на СПС Лъчезар Колев, най-големият синдикат в МВР – СФСМВР, и още стотици полицаи от цяла България.


Още от: Синя лампа

Принтирай статия
10 коментара
21 Ноември 2024 16:56 | Само питам...
Оценка:
23
 (
25
 гласа)

Убитият ма.гал, крадец или незаконен мигрант е? Ако е такъв, награда е заслужавал полицаят, а не тормоз!


21 Ноември 2024 20:07 | Чука
Оценка:
19
 (
23
 гласа)

До горния
Убития ма.гал е удрял в гръб момичета и жени с метална тръба и после ги е обирал. Но български хел. комитет, америка за България и други подобни Човекомразци, решиха да убият и полицая, който си е вършил работата. Хубавото е, че няма да е все така!


21 Ноември 2024 21:48 | До чука
Оценка:
-7
 (
15
 гласа)

ама и ти така наизсут си говориш иначе. Какво общо има Америка за България??? или да кажеш нещо колкото да не заспиш. Z само на Путкин верваш нали?


22 Ноември 2024 08:31 | от шарон
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

В МВР работят и много съвестни и честни и достойни хора. Но ръководството на МВР НЯМА СМЕЛОСТ И ТВЪРДОСТ ДА СИ ЗАЩИТАВА СЛУЖИТЕЛИТЕ. Не може някъде се случило инцидент в Силистра или в Видин - пребили илиубили някой - искаме оставката на министъра или оставката на директора на Областното ръководство . Има си конкретни виновници които имат преки ръководители които трябва да бъдат разпитани и тогава да се търси отговорност. Все едно някой го хванала диярия и искаме оставката на министъра на здравеопазването . За това ли са учили - за това ли хора с мнго голям опит - много добри професионалисти - трябва с лека ръка да им затриваме бъдещето заради вината на някой други . Ама то подигравка бе хора - един полицай да взима 1230 лв заплата . А в същото време Общински - Държавни служители - ами да не говорим за даскалите какви заплати взимат. Крайно рвемее да не се подиграваме с труда на хората от МВР - И ТАМ повечето хора са съвестни и достойно си вършат работата.


22 Ноември 2024 08:52 | апаш камботов
Оценка:
-2
 (
4
 гласа)

Щом не е "КИХНАЛ" на следователката и прокурора ....


22 Ноември 2024 10:47 | ROLLINGSTOP
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Опитът да бъде съден полицай изпълняващ служебните си задължения по неутрализиране на БАНДИТ, БИЯЧ И КРАДЕЦ бягащ от задържаве в момент на активно престъпление е много лош СИГНАЛ. Сигнал е изпратен към престъпниците и Кристално ЯСЕН "Бийте, Крадете и безчинставайте, няма кой да ви хване и преследва. Защото който го направи ще го последва съдбата на полицая. Нечовешко е да се стреля с бойни патрони по престъпници и НИЕ Комитети и алибали на Дебела грант хранилка от чужди страни ще въвъдем гумени куршуми в оръжието на Полицията. Крадете и бийте, а Ние ще си папкаме грантове докато Държавата се разпадне". Къде е СОфИЙСКИ КОМИТЕТ да неутрализира Комитета на Кими, Мики, Хики. Краси Праси Къни? Полисейското общество трябваше да изведе полицая от служба временно, да го прати на почивка, извън страната и да го успокои. Кой сега ще иска да стане полицай? Осевен мазни тарикати, рабоещи за пресъпниците по-почина на Делчо Моно Делев? Файда йок сега от бдения.. Случай Вълчев на Чернмор? Тоги, а?


22 Ноември 2024 11:27 | ROLLINGSTOP
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Постоянно има служебни командировки при Голям брат. Ми гледайте му работата и работете като него. А той не си поплюва с престъпниците, ама хич! Имат си вътрешен сигнал "Ранен полицай"или Не дай боже убит полицай"Настръхват лошо, стават като разярени оси. Виждал съм на живо как работят, как преследват с коли и пешком бягащ престъпник. Да не си на пътя им, страшно е за гледане. /// Работех нощно време и една сутрин се събудих от някакви сирени и шумотевици. Живеех на ъгъла на едно тихо кръстовище. Плахо подръпнах 2-те одеяла-пердета от прозореца. Служеха да убиват шума от ниско прелитащите отгоре големи граждански самолети, джъмбовци и еърбъси-380, които ми пречеха да спя през деня. Видях линейки-кубчета изфучаха нанякъде. Цялото кръстовище, обаче от 4-те страни беше блокирано от полицески коли бели със сини ленти. Изплаших, се викам си да не би да са дошли за мен, че работех, а нямах право на това. Преброих 9/девет/ Форд Виктория. 9 коли за един нещастник едва ли. Нещо друго ще да е?


22 Ноември 2024 12:02 | ROLLINGSTOP
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Действието се развива -15 метра от прозореца ми. Скоро видях тумба полицаи измъкнаха от вход на отсрещния 3-ет. билдинг човек с белезници и го мъкнеха към колите. Човекът беше бай мексикан на около 35 год с окървавена глава и полу ходеше полувървеше, защото го тътреха по асфалта. После разбрахме, че бай мексикан е посетен от екип на полицията по повод на престъпление и при опит да го арестуват е извадил огнестрелно оръжие и ранил тежко 2 -ма полицая. Тогава пристига цялата потеря. Но тепърва започваше действие. Довлякоха арестувания до задна дясна врата на поцейската кола с размери на М-Бенц еС класа и започнаха да го вкарват вътре. Отвън го тикаха навътре двама, а от вътре го дърпаха други. Само, че не му натиснаха главата надолу и тялото му беше вътре, а главата над покрива на колата. Тия отвън го затиснаха с вратата, отвътре го дърпаха и така докато клюмна и... го прибраха навътре. После от вестника разбрахме. че рецидивист е починал при оказване на
съпротива при задържане


22 Ноември 2024 16:30 | Служител
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Никога, никога нвма да бъде забравен. За мен това момче е герой и никога не трябва да бъде забравен


22 Ноември 2024 23:20 | [email protected]
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

abuse@moniker. com




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар