Банкова служителка източила 23 хил. лева от сметки на клиенти



Парите са присвоени за три години, 48-годишната жена е възстановила сумата, но отива на съд
48-годишна банкова служителка от Горна Оряховица е присвоила незаконно 23 643 лева, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР - Велико Търново. Жената е обвинена в присвояване на пари в големи размери. Работата по случая е започнала още през 2012 г. В хода на разследването служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност" и разследващи полицаи при ОДМВР - Велико Търново са установили, че в периода от ноември 2009 г. до юли 2012 г. 48-годишната С. Г. от Горна Оряховица, неизвестна на полицията, е присвоила общо 23 643 лева.
Служителката е теглила сумите от разплащателни сметки на клиенти на банка във Велико Търново, в която работила. Деянието е извършено в условията на продължавано престъпление. Сумата е възстановена от С.Г. След доклад на материалите по случая в прокуратурата, тя е привлечена в качеството на обвиняема. /БЛИЦ
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.