Водачът на Атака в Пиринско Илиан Тодоров: Глобул, М-тел и Виваком печелят между 2 и 3 милиарда лева на година
Плащаме най-скъпите разговори в цяла Европа! АТАКА настоява трите телекомуникационни компании да бъдат държавна собственост по примера на редица други държави!
С печалбите от трите оператора ще има пари за пенсии, заплати, образование, здравеопазване и др.
Плащайки сметките си към Глобул, всички ние пълним джоба на Норвегия, храним норвежките пенсионери, плащаме социалните помощи в страната, осигуряваме заплащането на държавните служители в Норвегия! Днес, всички българи са донори на богатата Норвегия! Глобул е собственост на една държавна норвежка компания. Telenor Group е телекомуникационна компания, собственост на Кралство Норвегия. В края на април 2013 Telenor придобива втория по големина мобилен оператор в България – Globul. Печалбата на Глобул в България за 2013г. е в размер на 780 милиона лева. Днес българите плащаме сметките за мобилните си разговори и мобилен интернет на една чужда – норвежка държавна компания. На практика днес „бедната” норвежка държава попълва бюджета си със стотици милиони левове, идващи от джоба на българските граждани. Плащайки сметките си към норвежкия държавен мобилен оператор, ние, българите, реално допринасяме за осигуряването на ежемесечните пенсии на норвежките пенсионери. Минималната пенсия в Норвегия към 2013 г. е в размер на 14 208 крони – или малко над 3339 лв. срещу 150 лв. в България! Смятате ли за нормално ние българите да издържаме норвежците? До кога искате да сте донори? До кога смятате да издържате богатите норвежци?
Когато плащате сметките съм към М-Тел, пълните джоба на най-богатият човек в света за 2013г. мексиканският бизнесмен от ливански произход г-н Карлос Слим, който преди около 2 месеца закупи М-Тел. Слим е най-богатият човек в света с лично състояние от 80 милиарда долара, а всички ние го правим още по-богат! Вече се дочува, че Карлос Слим е проявил желание да придобие и Виваком.
Защо Глобул, М-тел и Виваком да не са българска държавна собственост, а държавата ни да генерира между 2 и 3 милиарда лева на година? Ето само едно направление, от където могат да се влеят свежи финансови ресурси в страната ни. Печалбата на „Глобул”, „Мтел” и „Виваком периода 2008 г. – 2013 г. са в размер на малко над 16,5 милиарда лева. И това са приходи само от телекомуникационни услуги. Тук не намесваме енергоразпределителните дружества, водните ни ресурси, банковият сектор, подземните и природните богатства на страната, чуждите вериги и др..Сега в този момент разбиваме още един мит, а именно, че България била бедна държава. Не, не е, просто сме колонизирани под мотото – „държавата е лош собственик”!
Някои ще Ви кажат, че това било невъзможно, че сме част от ЕС, че държавата била лош собственик, че няма как да стане и куп други лъжи.
Ето как е по света, ето че там е възможно :
ШВЕЙЦАРИЯ
Swisscom AG е швейцарската държавна телекомуникационна компания. Държавният мобилен оператор е създаден от Швейцарската конфедерация през 1998 г. в Берн. Днес в компанията работят 19 514 души. Активите на Swisscom към 2012 г. се оценяват на 20 милиарда швейцарски франка, а приходите на компанията за същата година се равняват на 11,3 милиарда франка (или 18,2 милиарда лева).
ФРАНЦИЯ
S.A е френска мултинационална телекомуникационна компания със 170 000 служители, 105 000 от които работят във Франция. Компанията обслужва 230 милиона потребители. Компанията е акционерно дружество, в което най-големият акционер е правителството на Република Франция. Активите на компанията се оценяват на близо 90 милиарда евро към 2012 г., а приходите на Orange към същата година се изчисляват на 43,5 милиарда евро.
ИНДОНЕЗИЯ
Telkom Indonesia е най-голямата държавна телекомуникационна компания в Индонезия. Тelkom е най-старата телефонна компания в света
създадена през далечната 1856 г. Днес в дружеството са заети 15 000 души, а общите активи на Telkom към 2011 г. се оценяват на 11,3 милиарда щатски долара. Приходите на компанията за 2011 г. са в размер на 7,8 милиарда долара. Инденозия е 16-ата по сила икономика в света за 2013 г.
ШВЕЦИЯ, ФИНЛАНДИЯ
TeliaSonera AB се създава през 2002 г. като резултат от сливането между държавните шведска и финландска телекомуникационни компании Telia и Sonera. Сливането на двете дружества е последвано скоро след неуспеха за сливане между шведската държавна компания Telia с държавния мобилен оператор на Норвегия. Днес TeliaSonera AB е най-голямата телекомуникационна компания, предлагаща мобилни и стационарни телефонни услуги на територията на Швеция и Финландия. Компанията е собственост на шведската и финландската държава. Към 2012 г. активите на компанията се оценяват на 254 милиарда шведски крони (или малко над 54 милиарда лева). Приходите на държавната фирма към 2012 г. са в размер на 105 милиарда крони (22 милиарда лева).
ИНДИЯ
Sanchar Nigam е индийската държавна телекомуникационна компания с централен офис в Ню Делхи, Индия. Компанията е най-старият и най-големият доставчик на комуникационни услуги в страната със 117 милиона клиенти към януари 2014 г. Общите активи на компанията към 2013 г. са в размер на 957 милиарда индийски рупии (или 23,3 милиарда лева), а приходите на държавната индийска компания към същата година са в размер на 271,2 милиарда рупии (11,1 милиарда лева). Индия е 10-тата по сила икономика в света за 2013 г.
КАНАДА
Saskatchewan Telecommunications Holding Corporation (SaskTel) e водещата телекомуникационна компания в провинция Саскачеван, Канада. Компанията е изцяло държавна собственост. Освен като мобилен оператор компанията доставя на своите клиенти безжичен и кабелен интернет. С годишни приоходи от 1,2 милиарда канадски долара дружеството облужва 1,4 милиона клиенти. В SaskTel работят 4 000 души на постоянен трудов договор.
ЯПОНИЯ
Nippon Telegraph and Telephone Corporation – е японска телекомуникационна компания със седалище в Токио, Япония. Компанията е акционерно дружество, в което най-големият дял е собственост на японското правителство. NTT e най-голямата телекомуникационна компания в света по отношение на приходите. Общите активи на компанията към 2012 г. се оценяват на 19,4 трилиона японски йени ( или малко над 27,8 милиарда лева). Приходите на NTT за 2012 г. са в размер на 10,5 трилиона йени ( или 15 млрд. лева).
Telenor Group е телекомуникационна компания, собственост на Кралство Норвегия. Държавното дружество е един от най-големите световни мобилни телекомуникационни оператори с дейност в Скандинавия, Източна Европа и Азия. Към 2010 г. в компанията работят 33 220 служители. Активите на Telenor Group към 2011 г. се оценяват на сумата от 166 милиарда норвежки крони ( около 39 милиарда лева). Приходите на компанията за 2011 г. са в размер на 98,5 милиарда крони (или малко над 23 милиарда лева). В края на април 2013 Telenor придобива втория по големина мобилен оператор в България – Globul. Днес българите плащаме сметките за мобилните си разговори и мобилен интернет на една чужда – норвежка държавна компания. На практика днес „бедната” норвежка държава попълва
бюджета си с милионите левове, идващи от джоба на българските граждани. Плащайки сметките си към норвежкия държавен мобилен оператор, ние, българите, реално допринасяме за осигуряването на ежемесечните пенсии на норвежките пенсионери. Минималната пенсия в Норвегия към 2013 г. е в размер на 14 208 крони – или малко над 3339 лв. срещу 150 лв. в България! Както се казва – „Болен здрав носи”!
БЕЛГИЯ
Belgacom Group е най-голямата телекомуникационна компания в Белгия със седалище в Брюксел. Основана през 1930 г. Belgacom Group е собственост на белгийската държава. През 1994 г. държавната компания Belgacom Group създава и дъщерната компания за мобилни услуги Proximus, приходите от която също се вливат в държавния бюджет на Белгия. Активите на Belgacom Group към 2013 г. се оценяват на 8,4 милиарда евро, а приходите на държавната компания за 2013 г. са в размер 6,5 милиарда евро.
Глобул, например, за 2013 г. имат ПРИХОДИ за около 660 милиона евро. Оперативната печалба, т. е. печалбата ПРЕДИ да бъде обложена с данъци е малко над 220 милиона евро.
Така че, г-н Тодоров лъже, а Струма преписва без да си провери фактите...
Ами ти кой джоб искаш да пълним бе олигофрен твоя и на БОЛЕН СИДЕРОВ?????
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.