Тома Томов с първо предизборно обещание в Петрич
„Ако вляза в парламента, ще поставя въпроса за подновяването на проекта за изграждането на язовир Никудим на река Лебница, който разделя планините Огражден и Малешевска. „- това заяви вчера водачът на листата на коалиция „БСП за България” в Пиринско Тома Томов.
Още преди промените през 1989 г. е започнало строителство на водохранилището, но после всичко е изоставено. Ако проектът се възроди, това ще се отрази положително на земеделието в общините Струмяни, Сандански и Петрич. Водата е нужна за напояване, тъй като хиляди хора разчитат именно на земеделието.
Язовирът ще даде възможността те да бъдат конкурентно способни целогодишно. – това стана ясно вчера при посещението на журналиста Тома Томов в община Петрич.
На зеленчуковата борса в село Кърналово, водачът на листата се сблъска с проблемите на малките местни производители. Присъстващите на зеленчуковата борса производители успяха да се запознаят именно с предложението на коалиция „БСП за България”, което ще подпомогне производството на храни за местна консумация чрез стимулиране на биологичното земеделие, „късите вериги на доставка“ (т.е. отпадане на многото прекупвачи).
Също така ще подпомогне и чрез програми, които ще насърчат купуването на продукти, произведени в България.
„Днес в обувна фабрика БОИЛ се запознах с Божидар Подалински. Той дава работа на 60 души, работи за износ на ишлеме. Преди във фабриката са работили 120 души. Това, което ми направи силно впечатление е, че това е поредния работодател, който говори за корупция и ненужни бюрократични изисквания, които не помагат на никого.” – сподели Тома Томов след срещата си в обувната фабрика.
По- късно през деня той посети и едно от най- големите шивашки предприятия в Петричко, като отбеляза, че в него работят 600 души, предимно жени. Но също така то има и около 300 изпълнители, които са извън страната. Тези жени работят на ишлеме. С Николай Китанов, който е един от управителите на шивашка фирма „Бела стил”, обсъдиха и възможността минимална работна заплата да се диференцира.
М. Иванов
*Предизборна публикация
ВСЕКИ, КОЙТО ИМА И МАЛКО МОЗЪК, ЩЕ РАЗБЕРЕ ЧЕ КОМУНИСТИТЕ СА СЪСИПВАЛИ ГОДИНИ НАРЕД ДЪРЖАВАТА НИ, А СЕГА КАТО ГЛАДНИ КУЧЕТА ИМАТ ЖЕЛАНИЕ ДА И СЕ НАХВЪРЛЯТ ОТНОВО. НАРОДЕ, МИСЛЕТЕ С ГЛАВИТЕ СИ! ТЕЗИ, АКО ДОЙДАТ НА ВЛАСТ ЩЕ НИ ЛИКВИДИРАТ- НАС, ДЕЦАТА НИ, ДЪРЖАВАТА!!!!!
убийство на членовете на тази група;
тежко физическо или психическо увреждане на членовете на групата;
насилствено възпрепятстване на тяхното възпроизвеждане;
причиняване на каквито и да е тежки условия за живот, с цел унищожаването, изцяло или частично, на тази група;
насилствено отнемане на деца от една група и прехвърлянето им в друга група.
ТОЧНО ТАКЪВ ГЕНОЦИД ОСЪЩЕСТВИХА КОМУНИСТИТЕ СЛЕД 1944Г., КОЙТО СЕ ГОТВЯТ ДА РЕСТАРТИРАТ И СЕГА! И СИ ЗАТВАРЯЙ ПЛЮВАЛНИКА!
2. 9 140 партизани, убити от монархо-фашистката власт до 1944 г.,
3. 20 070 ятаци и помагачи на комунистите, убити от монархо-фашистката диктатура, 4. 2 139 български къщи, изгорени от монархо-фашистките главорези до 1944 г., заради комунистическите убеждения на собствениците.
5. На 16 юни 1944 г. са заловени след предателство по време на поредната им среща с партизаните децата Кокарешкови. Отведени са в Разлог, където ги подлагат на жестока инквизиция. На 7 юли са заклани от жандармеристи. За да заличат следите на престъплението, жандармеристите нахранват кучетата с телата им.
- Народният съд в България бе изграден на същите принципи като Нюрнбергския и Токийския трибунал;
- Чл. 5 от Парижкия мирен договор задължаваше България да задържи и предаде на съд лицата, извършили, заповядали и съдействали за извършването на военни престъпления или против мира и човечеството;
- Правораздавателната дейност на Народния съд в България получи изричното потвърждение от споразумението на четирите Велики сили от 8 август 1945 г. в Лондон, а Съюзната контролна комисия в София зорко следеше неговото създаване, организиране и правораздавателната му дейност;
- И накрая, създаването на Народния съд в България бе потвърдено от декларацията на Общото събрание на ООН от 11. 12. 1946 г. и Женевската конвенция от 1949 г. в защита на жертвите от Втората световна война.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.