Ще убеждават общинските ръководства на Дупница и Сапарева баня да се включат в "Кюстендилска вода"
Да бъде разрешено на община Кюстендил да си създаде собствено "ВиК" дружество, настоя на вчерашната среща в Министерството на регионалното развитие кметът Петър Паунов. Той присъства на съвместна работна среща между заместник-министър Добромир Симидчиев, областния управител инж. Владислав Стойков и кметовете на деветте общини на територията на област Кюстендил.
На този етап учредяването на "ВиК" асоциацията в Кюстендил се оказва невъзможно. На последната среща в Кюстендил представителите на общините се обединиха около схващането, че или всички 9 общини трябва да бъдат в едно "ВиК", така че заедно да понасят плюсовете и минусите от това, или всяка община да има отделно водно дружество.
Следващата седмица представители на МРРБ ще се срещнат с кметовете и председатели на ОбС, като срещата ще се проведе в Дупница. Стана ясно още, че целта на тази среща е представителите на МРРБ да убедят общинските ръководства на Дупница и Сапарева баня да се включат в държавното "ВиК" дружество "Кюстендилска вода", за да бъдат всички общини в общо "ВиК".
В момента кюстендилци плащат загубите от вода на Бобов дол и Бобошево, каза кметът Паунов. Общината вече е кандидатствала да се създаде собствено "ВиК" дружество, защото отговаря на закона, а и има собствени водоизточници.
Общинският съвет в Кюстендил даде съгласие за създаване и регистрация на общински "ВиК" оператор, който да регулира дейностите с водопреносната и канализационната система. Кюстендилци плащат близо 2 лв. за кубик вода, като по този показател се нареждаме на едно от първите места в страната по скъпа вода.
Ние не желаем да храним държавни "ВиК" служители на гърба на хората. Освен това има и друг цинизъм, а именно удължената ликвидация на предишното "ВиК" дружество - постоянно искат пари, за да може ликвидаторите да карат скъпи коли и да взимат големи заплати, коментира Петър Паунов.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.