Провал на референдума под Хисарлъка, избирателната активност само 18.99%

29 март 2011 00:08   2 коментара   11648 прочита
П. Паунов
П. Паунов


П. Паунов

П. Паунов: Няма да обжалвам решението на ОИК, но ще продължа работата по мегапроекта, защото той е в полза на хората и ще съживи региона

Общинската избирателна комисия обяви за неприето предложението на първия референдум в Кюстендил. Само 12 127 жители от имащите право да гласуват 63 731 пуснаха бюлетина в урните, разположени в 113 изборни секции. 11 335, или 93.47%, отговориха с “да”, а 671, или 5% - с “не”, отчетоха от Общинската избирателна комисия. Избирателната активност на първия референдум в Кюстендил е била едва 18.99%.

Въпросът на референдума бе: Подкрепяте ли изграждането на медико-балнеоложки комплекс в град Кюстендил, изцяло собственост на община Кюстендил, с привлечени средства от външно финансиране в размер не по-голям от седем и половина милиона евро, при годишен лихвен процент не по-висок от шест цяло и пет десети пункта"?

Въпреки че комисията обяви за неприето предложението, кметът П. Паунов заяви, че продължава да работи по реализирането на идеята за изграждането на здравния център в Кюстендил. Живеещите в общината ясно показаха, че имат гражданско самосъзнание, няма как да не съм доволен от почти категоричния им вот “да” на референдума, каза кметът. Никой не е в състояние на пренебрегне тези над 12 000 гласа. Продължаваме да работим в посока медико-балнеоложкия комплекс, заяви Паунов.

Той няма да обжалва решението на ОИК, която постанови, че предложението на референдума не е прието.

Предстои да изпратим писмо до МРРБ, с което да поискаме да ни бъде отстъпено правото на строеж върху земята под ниското тяло на бившия Партиен дом, която е държавна собственост. Ако не получим разрешение, ще строим в съседния имот, който е общински, но специалистите казват, че е по-добре да са надстроява там, каза П. Паунов.

На въпрос колко струва референдумът на кюстендилци, градоначалникът обясни, че най-скъпо, около 18 хиляди лева, струват избирателните списъци. Останалите средства, използвани за референдума, са нищожни на фона на парите, които платихме на статистиката, но демокрацията не е евтина, каза кметът на Кюстендил.

2 коментара
30 Март 2011 09:32 | От Дупница
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Ех, Кмете за чий ти беше тоя референдум, като си решил да продължиш да работиш по проекта? Явно не бягаш от отговорност и преследваш добра идея! Дано успееш, ама да знаеш, че вече си с 30-40 000 лв назад!


30 Март 2011 14:59 | Елена
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Кмета ни излъга за да го изберем. Провали се от всякъде. Изгони и тези жители на града, които бяха останали. Сега разчита на колежката си Манолова и селяните да го изберат отново за кмет. Ама кмете, отиваш си на есен !Няма ние да ти плащаме заемите




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар