Петрич се побратимява с индийския град Ахмедабад
В. Илиев, В. Златева и проф. Кр. Петков в продължение на час разговаряха за надомното производство
3000 бедни надомни работници срещу 12 600 000
35-хилядният Петрич ще се побратими с 2-милионния индийски град Ахмедабад, стана ясно вчера на среща на председателя на управителния съвет на Сдружението за развитие на надомното производство в България Виолета Златева и почетния председател проф. Кръстьо Петков с кмета на южната община инж. Вельо Илиев. Ръководството на сдружението изрази своята благодарност към петричкия градоначалник и неговия екип за оказваната през последните години активна помощ на хората, ангажирани в надомното производство. Кръстьо Петков и Виолета Златева заявиха, че Вельо Илиев е единственият кмет в България, който оказва активна практическа помощ през последните години.
Сдружението за развитие на надомното производство е първата източноевропейска неправителствена организация, която се занимава с проблемите на надомния труд в двете му форми - наети и самонаети надомни работници, в продължение на повече от 8 години. За този период е изградена национална структура с над 40 000 души членове от 20 области на страната. От община Петрич членската маса е близо 3000 души.
Сдружението е установило трайни международни контакти със сродни организации в Европа, Индия и Австралия. В последно време с помощта на почетния председател проф. Кръстьо Петков се е установило по-тясно сътрудничество със Синдиката на неформалната икономика в Индия “SEWA”. Синдикатът е организация, базирана на бедните, самостоятелно заети жени, работещи в сивия сектор, тя има повече от 100 кооперации, 3200 производители, 6000 спестовни и кредитни групи, 11 областни федерации и членска маса общо от 12 600 000 души в Индия. От двете страни - индийска и българска, се е приело да се изградят българо-индийски и индийско-български центрове, съответно в България и в Ахмедабад. Тъй като Сдружението за развитие на надомното производство в България е получавало многократно подкрепата на общинската управа в Петрич, становището на ръководството и на проф. Петков е първият българо-индийски център и първата община, с която да се побратими с Ахмедабад, да бъде община Петрич.
В края на март ще се проведе голяма международна конференция в София с участници от цял свят, на която е поканен и петричкият градоначалник. До края на годината се очаква България да бъде първата в Източна Европа страна с приет закон за надомното производство, който да защитава ангажираните вкъщи хора.
сега кефалите стават индийци..... пълна лудница:)
Повод да се иде на екскурзия и се обмени опит, как Петрич да стане напълно цигански град
1. Защо общината вози безплатно циганчета за да ги разкара из всички училища, а в същият рейс като се качват българчете им се търсят билети?
2. Защо при положение, че автобуса така и така пътува се търсят билети и от преподаватели, които се придвиждат със същото превозно средство?
3. Защо общината плаща пари на цигани, които се задължават да ходят по училищата ида контролират дали ромчета идват на училище и да не се бият? Не са ли еднакви всички ученици, защо никой не е назначен да води българчетата на училище, а всичко е в ръцете на родителите им. Вие искате интеграция, а в същото време делението започва от вас, от калпавата ви програма за интеграция. Чакам отговор от Златински или кмета!
Петричанино, след като изразяваш компетентното си мнение, поне си направи труда да попрочетеш малко и да разбереш, че Петрич се е побраимил отдавна с Руския град ИСТРА. Чест е за всеки град да се побратимява с други градове (политическа тактика)... а докато В. Илиев - време е да се побратими и той с РЕЗЕРВНАТА СКАМЕЙКА.... завинаги!
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.