Нова партия-нов късмет! Учредяват "Български глас" в Благоевград ! Ексдепутатът от ИТН Г. Попов- основна движеща сила в Пиринско
След кратък престой в парламента, Попов напусна партията на Слави заради крамоли и обвинения. Името му се спрягаше и за част от "Български възход" на ген. Ст. Янев....
Новата партия "Български глас", за която се говори от месеци, ще бъде учредена днес в Благоевград. Движещата и сила в областта ще бъде бившият депутат от ИТН в Пиринско, Георги Попов, а основателите и са протестърите от 2020-та Т.Василев и А Христов. Днес в областния град са поканени всички, които припознават идеите на партията, родена от разочарованието и от липсата на промяна и надежда за българския народ.
Основателите и се наричат "народняци", тъй като произлизали от народа и ще работят за народа. Обявяват се категорично против административния натиск върху бизнеса, липсата на инвестиции и дейността на така наречените "бухалки " в държавата -НАП, ДАИ, ИТ и други. "
"В България се усеща чувствителна липса на справедливост. Това може да се промени сравнително лесно. Законите ни са добри, просто трябва да се завиши сериозно контролът по спазването им", казват от новата партия, откъдето са категорични, че основни виновници за сегашното състояние на народа са:
"Апатията, примиримостта в обществото и загубата на възрожденски дух по отношение на политическите процеси в страната ни....
Зала "22 септември" в областния център ще приюти днес членове и симпатизанти на новата партия, а домакинът Георги Попов и основателите и, ще представят вижданията си за дейността на партията оттук нататък. Припомняме, че спряганият за областен координатор на новата партия, Георги Попов влезе в политиката, стана депутат от ИТН, в разцвета на партията, във време,когато водени от желанието за промяна, хиляди припознаха в идеите и -новото начало.
Попов стана част от 45-ото и 46-о народно събрание, когато областен на ИТН бе сегашният кмет на Благоевград Илко Стоянов, който успя да изведе партията до победния и резултат в региона. Депутатстването на Попов обаче, продължи кратко, заради краткия живот и на двата парламента.
Не успяха хората да го припознаят като техния депутат, заради невъзможността му да се изяви достатъчно категорично като народен представител от региона и от трибуната на парламента. За него се чу като се заговори за разпада на ИТН. Появиха се отцепници, които заявиха, че напускат заради Попов, той пък ги обвини, че е разочарован от партията, заради тях, и така крамолите сред хората на Слави Трифонов, станаха обществено достояние, а Попов напусна партията.
Коментарите бяха, че той е загърбил ИТН заради това, че не му бе отредено водещо място в кандидат-депутатската листа на последните избори, с което бе отхвърлена възможността отново да има място в Народното събрание. И пак според слуховете в политическия мир, през лятото на миналата година, Георги Попов правил опити да стане част от "Български възход" на ген. Стефан Янев като оглави партията в областта, но генералът заложи на юриста Надежда Самарджиева да е областен координатор и водач на кандидат-депутатската листа .
Попов коментира слуховете, заявявайки, че поддържа добри отношения с ген. Янев, но и двамата не са поемали ангажименти един към друг. Така, след тази шеметна политическа кариера, днес виждаме Георги Попов в "народняческата партия" -"Български глас"..
Дали новият политически субект ще повтори екзалтирания възход на ИТН, ще видят ли хората в новите политици -новото начало?!.. Това предстои да се разбере, както и това, кои ще са съратниците на Георги Попов в новата партия в Пиринско. Очаквайте подробности след учредителното събрание...
П. Костадинов
За пръв владетел на областта се счита Пердика I, утвърдил Македонско царство в 640 г. пр. Хр. според сведенията на гръцките хронисти. Забележителният възход на царството започва при Филип II, който успява с девиза за обща борба срещу персите да наложи своята хегемония над почти цяла Гърция, Пеония и голяма част от крайбрежна Тракия, като създава изключително силна армия, станала основа за бъдещите завоевания на сина му Александър. Александър III Велики не губи нито една битка и по време на походите си е обожествен и провъзгласен за фараон на Египет и цар на Персия. Именно той успява да превземе почти целия познат тогава свят, като освен хегемонията, която установява над Елада и Тракия, империята му се простира на три
След смъртта на Александър множество от жителите на Македония се преселвали на изток, където често намирали по-благоприятни условия за живот. Така Македония не била само обезкървена от продължителната война, но и обезлюдена. Наследниците на Александър, за да избегнат разорението на страната си, почнали да заселват външо население в Стара Македония: гърци, илири, пеони, келти, малоазийски племена и най-вече траки. Така, през късната елинистическа епоха от предишното македонско население остава само това в по-важните и стари градища и крепости. Някои римски п
Югославската македонска държавност възниква първоначално под името Демократична федерална Македония на 2 август 1944 година, на първото заседание на АСНОМ.
Между 1944 – 1948 г., под покровителството на Коминтерна, Тито и Сталин, и с одобрението на новата българска комунистическа власт в лицето на Георги Димитров, новосъздадените македонски държавни власти подготвят учители и книги, които са изпратени в НР България, за да разгърнат съвместно с БКП заплануваното мероприятие по умишлена македонизация на Пиринско, целяща последващо предаване на въпросните земи от страна на НР България на НФР Югославия като евентуална стъпка към по-широка Балканска федеративна република. Този план пропада след 1948 г., когато настъпва разрив в отношенията между Сталин и югославския министър-председател Тито.
През 1946 година страната променя официалното си име на Народна република Македони
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.