Александър Краваров: Безумието „синя зона“ в Банско е минало
Премахваме недомислиците на предишната администрация и въвеждаме нова организация на движението и паркирането
В нашата програма, ние подкрепяме идеята за премахване на т. нар. „синя зона“ в Община Банско и предлагаме гъвкава организация на движение и паркиране в натоварените зони на града. За нас решението на доскорошната общинска администрация е безумство и демонстрира липса на цялостно управленско мислене. Опитът „синята зона“ да се превърна в „златна кокошка“ на миналото управление на общината бе спрян със съдебно решение и под натиска на организираните граждански интереси в Банско. Гласуването на зоната от ОбС под натиска на кмета се превърна в ключов фактор за разделението в града.
Общинските съветници тогава
предпочетоха да вземат тайно решение зад гърба на банскалии
сякаш тях са ги избирали не местните хора, а някакви други. Никакви факти за нерентабилността на тази инициатива не можеха да спрат вземането на решение за създаване на „синя зона“ – нито доказателства, че тя генерира финансови загуби в областен град като Благоевград, нито гигантската финансова дупка, която се отвори след въвеждането на тази зона и в Разлог. Хората на Икономов и Колчагов, подушиха шума на лесните пари, които банскалии трябваше да им изсипват ежедневно, за да могат да спират автомобилите в центъра на собствения си град. Това беше кожодерство и тази власт ще трябва да плати за това много скоро на избирателите си.
Какво предлагаме ние като алтернатива на това безумство?
Първо за нас въвеждането на синя зона е проблем, който не стои. Проблемът с движението и паркирането в и извън сезона в Банско може да се разреши с комплексни действия, изискващи инвестиции в безплатни паркинги върху общински земи и терени, създаване на велоалеи, мерки за стимулиране на движението с велосипеди и мотопеди, и автобусни шатъли извеждащи гостите на града до туристическите забележителности и търсените от тях дестинации. В допълнение може да се помисли за истинско обществено обсъждане за разширяване на пешеходната зона. Всичко това обаче трябва да стане единствено и само
в съгласие и след диалог с гражданите на Банско
Нашите предшественици забравиха това и затова си навлякоха гнева на местните хора и презрението на туристите, в опита си да бъдат „по-католици и от папата“.
Банско не е голям град като София или Бургас, за да се налага търсенето на начини за ограничаване на движенето и паркирането в центъра и около него. На Банско му трябват решения свързани с възможността за модерна организация на движението и паркирането, които изключват моделите, въведени в големите градове. Местната общност и без това е достатъчно разделена, за да бъде тормозена от подобни пагубни инфраструктурни модели.
Въвеждането на „синя зона“ винаги поражда конфликти – не толкова заради съгласието или несъгласието на местните, а и защото е основано върху корупционни практики. В случая с Банско бяха набъркани до болка известни лица от кръга на бившия кмет Икономов, който назначи за.ръководител на нарочно създадената общинска „златна кокошка“ човек като Димитър Даутов. Същият пръсна 400 хил. лв. за създаването на репресивен орган по паркирането, които единствена цел бе да тормози жителите на града. Същите, които бяха избирали Икономов… Похарчените пари отидоха в небитието след отмяната на „синята зона“ от съда. Така че битката срещу синята зона е битка срещу корупцията!
Затова ние питаме: Кой трябва да поеме отговорност?
Кой ще връща заемите, направени заради тази инфраструктурна недомислица?
Ние можем и трябва да променим това!
Заедно за Община Банско!
*Предизборна публикация
Купуването и продаването на гласове е престъпление
изживявание
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.