Любимите преподаватели на ЮЗУ студентите: Добри приятели, които с усмивка те късат на изпит
ЮЗУ възпитаниците се възхищават на доц. М. Серафимова, а Й. Калчев за тях е един от най-лъчезарните и усмихнати хора
Oсвен като на хора, които всяват респект, студентите в ЮЗУ гледат и като приятели на преподавателите си. Сред най-близките до студентите е асистент д-р Димитрия Спасова. И не само заради това, че е млада, а и защото тя е отличен събеседник и с нея може да се разговаря на всякакви теми. Винаги е сред студентите, готова да отговаря на въпроси и да помага.
Изключително лъчезарен и добър човек - така я определят първокурсниците от специалности "Културология" и "Култура и медии". Успява да се сприятели с всички, без, разбира се, да се изгуби респектът към нея, защото д-р Спасова може да бъде и строга с тези, които не спазват реда на поведение в часовете й и не изпълняват задачите.
Друг сред най-обичаните преподаватели в катедра "Културология" е доц. д-р Мария Вълкова.
Методите й на преподаване са сред най-либералните, което я поставя на първо място в класацията на "Най-добрите". Тя винаги прави компромиси, не повишава тон и е изключително спокойна. Именно поради тази причина материалът, който преподава, се усвоява бързо и лесно, още на самата лекция. Избягва да пише ниски оценки, преобладават добрите и отличните. Студентите я харесват и слушат с интерес, защото тя преподава нещата от живота - как да се справят с трудните ситуации, как да опознават себе си. Доцент Вълкова почти никога не къса на изпит, като дава алтернатива, разбира се, не без изпълнението на други задачи, свързани с преподадения материал.
Имаме си и модни икони, разказват студентите. Това са доц. д-р Татяна Шопова и доц. Светлана Христова. Винаги стилни, интересно подбрали тоалетите си, женствени и изключително елегантни. Но това им влечение към модата съвсем не означава, че не са строги и взискателни преподаватели.
Доц. д-р Татяна Стойчкова пък прави така, че една суха и сложна материя като европейските културни политики да се усвоява по-лесно с нагледни презентации, изготвени от самите студенти. С усмивка и лекота тя разказва за членове и закони от Европейския съюз, неща, които не са много увлекателни за студентите, но пък нейният подход ги прави такива. Истински страх обаче всява у студентите проф. д-р Васил Марков. Не само че избягват да отсъстват от лекциите му, но и те са сред най-посещаваните. Не може да се отрече, че той е един от титаните във факултета по изкуства. Самият той неведнъж е казвал, че държи на усвояването на материала. Не желае да се излъчват кадри, които нямат реализация поради незнание. Именно с това оправдават строгостта му студентите.
Винаги изискан и с усмивка, проф. Марков може да развали всичките ти планове, че при него можеш да вземеш изпит, без да си учил. И да си научиш темите е най-малкото, което можеш да направиш. За истинска шестица си е цяло "ходене по мъките", разказват студенти. Но когато учиш, няма от какво да се страхуваш, споделя Б. Владимирова (1-ви курс културология).
Интересна тенденция последните няколко години се наблюдава във философски факултет - там проф. В. Николова редовно "къса" 80 % от явилите се на редовен изпит по философия, но пък за сметка на това поправката се взима с “Добър” и “Отличен” почти винаги. Самата проф. Николова има доста завишени критерии към студентите си, които споделят за нея, че е доста странен човек. Дали това се дължи обаче на тяхното незнание е неопределено.
На въпроса кой ви е любимият преподавател все повече студенти се затрудняват да отговорят само едно име и с неохота признават, че се възхищават не само като на преподаватели, а и като на хора на доц. М. Серафимова, В. Дулов и Й. Калчев - едни от най-лъчезарните и усмихнати хора, преподаващи в специалност “Социология”.
Винаги ни е приятно да сме в техните часове, можеш да научиш много неща не само по дадения предмет, а и за живота. Би било хубаво в ЮЗУ да има повече хора като тях.
И как къде- културологсва се после по родните места или Гърция. Същото с всички изкуства )))))
Не е уместно да се завишава изкуствено успехът в Изкуствата- комично обидно е и за двете страни, а и е заблуда, че се печелят симпатии така. Мотивът е да не пътуват пак преподавателите.
Секретар Ел. Георгиева ще ги завлече на дъното с алчността и интригите си! Болшинството студенти в изкуствата изпитват свръх неприязън към преподавателите именно, заради нея и не напразно проучване мнението на студентите 2г. веч не се прави, така всеки си прави каквото си знае-студентите не се вясват /"легализират" дистанционното/, а другите доволни, че по-рано ще си ходят от работа.
Догодина ще има голям смях
ТАЗИ ЖЕНИЦА НЕ МАНИПУЛИРА И ИЗНУДВА ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ, НЕЕЕ
НЯМА ДИСКРИМИНАЦИЯ И КОРУПЦИЯ.
заради интригите клеветите и доносите си
арогантното истерично държание
на всичко отгоре злоупотребява с името на ректора и секретарката му
забърква в гадостите си нищо не подозиращи професори
със сигурност уплътнява работното си време с това ако е на работа изобщо
ще закопае с алчността и злобата си не само катедрата но и факултета
урони доброто им име и привлече вниманието в най-неподходящия момент
злоупотреби с добротата и благородството на толкова достойни именити преподаватели-светила злепостави ги
талантливата й рожба е самороден талант и няма на какво да я научат професорите там
как да ги удостои с вниманието си
само ще си загуби времето родена е научена и всичко си знае
това е под достойнството им и на двете
от 3. 65 след 7 кл по математика на приемен в ег Бл скача на 5. 87
не минали номерата на мама там
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.