Има три Лидии, една Калояна и Калоян, кръстени на мен, през годините израждахме по 1600 бебета, сега са 880
След 30 години работа в родилна зала акушер-гинекологът д-р Лидия Калоянова
Завърших медицина през 1979 година и веднага започнах работа в АГО на благоевградската болница. Още като малка си мечтаех да стана лекар, по-късно като студентка избрах специалността акушер-гинеколог. Аз, д-р Катя Марценкова, д-р Ивет Благоева, д-р Уляна Топалова, д-р Мариета Кацарова и д-р Петър Динов започнахме по едно и също време при д-р Чочев и д-р Бобчев.
НАД 15 ГОДИНИ, ДО 2000 Г., РАБОТИХ В КАБИНЕТ ПО СТЕРИЛИТЕТ В ПОЛИКЛИНАТА.
Т.е. допреди да започне здравната реформа. Там идваха семейства, които по 7-8 години не са имали деца. В кабинета се съсредоточаваше лечението на всички стерилни семейства от региона. Сега всяка двойка сама избира къде да се лекува. Едни отиват в София, други остават за лечение в Благоевград. Жената сега сама избира при кой акушер-гинеколог да се лекува. Преди 1990 г. в кабинета по стерилитет се правеха необходимите хормонални изследвания на двамата партньори, при нужда по показания се насочваха за лечение в столични клиники. Оперативното лечение се извършваше тук, в благоевградската болница. Когато жената забременееше, аз бях по-щастлива от тях.
Спомням си още огромната радост на една майка, Славянка от Илинденци, която след продължително лечение преди 18 години роди прекрасно бебе Йорданка. След 6-годишен стерилитет се роди една красива госпожица, Радостина Таушанова, която в момента е 19-годишна и е студентка в Американския университет в Благоевград. Станах нейна кръстница.
ИМА НЯКОЛКО БЕБЕТА, КРЪСТЕНИ НА МЕН: ТРИ ЛИДИИ, ЕДИН КАЛОЯН И ЕДНА КАЛОЯНА,
защото се родиха със секцио - близнаци. Много мило ми става, когато виждам радостта на родителите при появата на тяхната рожба. Тези трепетни вълнения не могат да се опишат с думи.
Аз съм майка на двама синове, родих през студентските години. По-големият, Илия, е педагогически съветник в Икономическия техникум - Благоевград, а малкият, Цветан, има собствен бизнес. И двамата със съпругите си Гергана и Ваня живеят в Благоевград. И трите ми внучета - 10-годишната Лидия, Христо, който е на 7 години, и тригодишният Васко са изплакали в ръцете ми в благоевградската болница. Това е най-хубавото нещо, което ми се е случвало в живота. Разходките с внуците из парковете ме зареждат със сили, колкото и да съм уморена, щом ги видя, забравям за всички проблеми. Внуците ми върнаха духа след смъртта на съпруга ми д-р Христо Вълчев.
От внуците ми само малкият, Васко, се роди секцио по медицински показания.
Едно нормално раждане е за предпочитане пред секциото. Раждането секцио вече отзвучава, преди 3-4 години наистина имаше такъв бум. Но напоследък повечето от майките са настроени за нормално раждане. Само ако има някакъв проблем, трябва да се премине към секцио, защото е важно да се роди не само живо, но и здраво бебе. Самото раждане е болезнено, но родилките не трябва да се плашат от тази болка. На майката трябва да й се обясни предварително, че няма нищо страшно, в крайна сметка
ВАЖНО Е РОДИЛКАТА ДА ИМА ДОВЕРИЕ В ЛЕКУВАЩИЯ ЛЕКАР, ДА НЕ БЪДЕ СТРЕСИРАНА.
Важно е първите един-два дни след раждането тя да бъде спокойна, а пък подготовката за родилния процес става още по време на бременността.
Днес отделението разполага с необходимата апаратура и добре обучени лекари, със завеждащ д-р Огнян Митев. Имаме на разположение по 2-ма лекари за спешен екип и може да се отреагира веднага.
Благодаря на тази прекрасна жена и лекарка.
Д-р Калоянова е добър човек и добър лекар.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.