Бойко Борисов надмина в Пиринско успеха на царя от 2001 г., всеки трети избирател на БСП я предаде, НДСВ загуби за 4 г. 75% от доверието
На тези избори гласуваха 50 000 повече, отколкото през 2005 г.
Политическа партия ГЕРБ е безспорният победител в Благоевградска област на изборите за 41-о народно събрание.
По окончателни данни на Районната избирателна комисия в Благоевград хората на столичния кмет Бойко Борисов печелят 69 710 гласа, равняващи се на 37,68%.
ПЪРВОТО УЧАСТИЕ НА ПАРТИЯ ГЕРБ В
ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ МОЖЕ ДА СЕ СРАВНИ САМО С УСПЕХА НА ЦАРЯ ПРЕЗ 2001 Г.,
когато за него в Пиринско бюлетини пуснаха 64 351 души и той обра 37,86% от вота.
Впечатляващите 50,62% от избирателите на най-голямата община в Пиринско - Благоевградска, са посегнали към бюлетината на ГЕРБ, показват окончателните данни на РИК, която вчера приключи обработката на протоколите от секциите в 0,33 часа.
Втора политическа сила в Благоевградска област е ДПС със 17,74%. Въпреки лекия спад в сравнение с парламентарните избори през 2001 г., когато получи 25 472 гласа /18,52%/, в неделя Доган осигури отиването до урните на 32 811 членове и симпатизанти на
ДВИЖЕНИЕТО И СИ ИЗВОЮВА БЕЗСПОРНИЯ СРЕБЪРЕН МЕДАЛ В ИЗБОРНАТА НАДПРЕВАРА.
Тепърва анализаторите ще умуват как успя да го направи - дали с бруталните си изказвания в с. Кочан, когато се обяви за инструмент на властта, разпределящ парите, или благодарение безкрайната дисциплинираност на хората от Чеча и отчаянието им, че животът за тях може да се промени някога към по-добро. Факт е обаче, че ДПС затвърди в Пиринско позициите си. Данните са при положение, че до вчера още не бяха постъпили протоколите от разкритите секции в Турция, откъдето наблюдателите очакват поне още 2 мандата за ДПС. Не се знае колко от тях ще бъдат насочени към Първи благоевградски избирателен район.
БСП ПОЛУЧИ ЗВУЧЕН ШАМАР В
БЛАГОЕВГРАДСКА ОБЛАСТ
и изпадна до трета политическа сила. За Коалиция за България в неделя гласуваха 24 601 избиратели, което е 13,30% от действителните гласове. През 2005 г. социалистите имаха 10 170 гласа повече в Пиринско. Това означава, че след последните 4 години управление всеки трети от техните гласоподаватели е посегнал към друга бюлетина.
Партията на Яне Янев
“РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ” ОЧАКВАНО СЕ ИЗКАЧИ В ОБЛАСТТА ДО ЧЕТВЪРТА
ПОЛИТИЧЕСКА СИЛА.
Янето обра гласовете на 18 257 избиратели, които му донесоха 9,87% от вота. Със суперактивната си политическа кампания и периодичните си разкрития през последната година за мафиотски структури в различните обществени сфери, поне в родния си край /б. р. Я. Янев е от Сандански/ той показа, че има хора, които са му повярвали. В национален мащаб до вчера още не беше ясно дали РЗС прескача 4-процентовата бариера, но ако това стане, след преразпределението на гласовете не е изключено РЗС да получи един от 9-те пропорционални депутатски мандата в Пиринско.
Каквато и да е съдбата на партията му, изборите в неделя са безспорен успех за санданчанина, който през 2005 г. бе никому неизвестен политик, получил по милост второ място в листата на Обединените демократични сили и влязъл в парламента с гласовете на 14 899 избиратели.
В Пиринско
“АТАКА” СЪЩО ПРЕСКАЧА
4-ПРОЦЕНТНАТА
БАРИЕРА.
Тук хората на Волен Сидеров имат подкрепата на 12 064 избиратели, донесли им 6,52%. Показателно е, че въпреки семплата си предизборна кампания, Волен е увеличил гласовете повече от 2 пъти - през 2005 г. гласувалите за него бяха едва 6142 души.
СИНЯТА КОЛИЦИЯ СЕ ИЗЛОЖИ ТОТАЛНО
в региона или по-скоро се реализира много далеч от собствените си очаквания. На парламентарния вот тя получи едва 11 471 гласа, или 6,20%, които не й стигат дори за едно депутатско място. През 2005 г. за сините, разделени тогава в коалиция ОДС и ДСБ, гласа си дадоха 23 000 души. За двойния спад на избиратели в неделя причините могат да бъдат 2. Едната са вътрешнопартийните дрязги в СДС, започнали още преди евроизборите със съдебни битки между стария председател Пламен Юруков и новия Мартин Димитров. Втората е зле съшитата коалиция между СДС и ДСБ, която явно се оказа пагубна за синята идея. Двете партии така и не можаха да се стиковат помежду си и да заработят заедно поне за 3 седмици, в резултат на което не успяха изобщо да убедят избирателя, че имат намерение да работят съвместно за интересите му през следващите 4 г. 6-тата позиция на Синята коалиция в Пиринско има едно-единствено логично бъдеще - пълно разпадане преди въобще да е успяла да се сформира.
Партия
ЛИДЕР СЪЩО ИМАШЕ
ПО-СЕРИОЗНИ ПРОГНОЗИ ЗА СЕБЕ СИ.
Тя обаче можа да бъде разпозната като политическата сила, която ще извади България от блатото, едва от 4,20% от жителите на областта, или 7774 гласоподаватели. Освен икономическата програма на водача на листата Петър Петров, вероятно сериозен принос към гласовете има коалиционният им партньор “Новото време”, които през 2005 г. сами спечелиха 4110 гласа в областта. Въпреки че не влиза в 41-ото НС, първото парламентарно участие на ЛИДЕР е достатъчно добро, за да може основателят й - пернишкият бизнесмен Христо Ковачки, отсега да започне планове за следващите местни избори.
AKO CHOVEK POMISLI - TO KAZVA VSICHKO. iMAIKI PREDVIT KAK GLASUVAT KOMUNISTITE - PO NAREJDANE, STAVA YASNO CHII CHOVEK E POJARNIKARYAT T.E. BAT BOIKO I CHIYA E PARTIIKATA MU.
е не ми харесаха кандидатите им. . . . И по-специално бившата кметица. . .Гласувах за ГЕРБ, защото изборнатаматематика показа, че везните накланят нататък и само това беше начина ДОГАН да се сниши. . . ОЧАКВАМ С НЕТЪРПЕНИЕ ПРОМЕНИТЕ В ИЗБИРАТЕЛНИЯ ЗАКОН!
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.