Възпитаник от Сандански се класира 6-ти сред 1500 конкуренти на състезание по български език

19 март 2012 00:02   3 коментара   4610 прочита

Ученикът от Спортното училище в Сандански Йордан Харизанов се класира на 6-то място на националното състезание по български език, той е само с две точки след победителя. Достойно на състезанието по български език се е представил и Атанас Христов от пети клас, той е спечелил 47 от общо 50 точки. Двамата възпитаници на Спортното училище в Сандански са класирани в конкуренция с 1500 ученици от цялата страна.

Това е първото участие на ученици от Спортното училище в Сандански на национално състезание, тъй като училището стартира дейността си тази учебна година. Директорът Борислав Иванов е горд, че наред с успехите в спортните и републикански турнири учениците от Спортното училище вече имат и постижения в общообразователните дисциплини. Той припомни, че преди месец 14 възпитаници на училището са се представили много добре на националното състезание по литература, организирано от Сдружението на учителите филолози “Любословие”.