ВСС разпореди проверка за хотела на морето на благоевградския съдия Д. Урумова
Магистрат влиза в етичната комисия
Висшият съдебен съвет разпореди проверка на Етичната комисия към ВСС по случая с благоевградската младша съдийка Деница Урумова, която като “социално слаба” успяла да вземе терен на първа линия в Приморско.
Както “Струма” писа, дъщерята на съдията във Върховен административен съд Николай Урумов - Деница, получава отстъпено право на строеж от община Приморско през 2007 година. За целта младшата съдийка става жител на курортния град за 7 дни и веднага е регистрирана като социално слаба и крайно нуждаеща се. В архива на община Приморско е записано, че дели жилищна площ с още 4 човека на ул. “Стара планина” и това е причината, поради която й се дават 469 кв.м “за жилищни нужди” на носа в залива на Приморско за 1829 лева. На уникалното място, заобиколено от три страни от море, ще бъде построен хотелски комплекс с ресторант, кафенета и увеселителни заведения. Възложител на обекта е самата Деница Урумова, получила преди три години право на строеж на фамилна къща за жилищни нужди.
Вчера репортер на “Струма” поиска коментар от съдия Д. Урумова, която с усмивка каза, че е запозната със статиите по неин адрес, но не желае да каже нищо по случая. Скандалът вчера бе най-коментираната тема в храма на Темида в Благоевград. Някои от магистратите бяха потресени как и с какво съзнание техен колега може да отиде и да сложи подписа си под документа за “социално слаб”. Други се възмущаваха как бащата на Деница - висшият магистрат Николай Урумов, е могъл по този начин да употреби дъщеря си, като още в началото й лепва такъв позорен етикет в кариерата й, сигурни, че той стои зад комбината. Други се успокояваха, че тя е в Благоевград за малко, след което ще бъде изтеглена в друг съдебен район.
НК
Чл.311. (1) (доп.,ДВ,бр.75 от 2006 г.) Длъжностно лице, което в кръга на службата си състави официален документ, в който са удостоверени неверни обстоятелства или изявления, с цел да бъде използуван тоя документ като доказателство за тия обстоятелства или изявления, се наказва с лишаване от свобода до пет години, като съдът може да постанови лишаване от право по чл.37, ал.1, точка 6.
(2) (изм.,ДВ,бр.103 от 2004 г.) В маловажни случаи наказанието е лишаване от свобода до една година или пробация.
Значи скоро няма да може да све влезе в морето от мургавите ни събратя.
Или нещо греша?Може би е само за бледолики просяци.
толкова млади специалисти не могат да се реализират, само защото ТАТКО не е във ВСС.
ЕГАТИ ДЪРЖАВАТА
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.