Водещо име у нас в областта на образователния мениджмънт
Висшата атестационна комисия при Министерския съвет на Република България присъди научната степен "Доктор на педагогическите науки" на доц. Ваня Георгиева, преподавател по съвременни образователни стратегии и технологии и ръководител на Академичен център за социална компетентност към Факултета по педагогика на ЮЗУ "Неофит Рилски".
Доц. дпн Ваня Георгиева е завършила Философския факултет в СУ "Кл. Охридски", магистър по педагогика, със специализация психология.
Защитава дисертация през 1987, доцент (1996). В ЮЗУ "Неофит Рилски" е от 1977 г. Освен основните дисциплини чете лекции още по проблеми на образователния мениджмънт и маркетинг.
Като ръководител на АЦСК отговаря за трите основни направления - научноизследователска, образователна и експертно-консултативна дейност. Специализира в Хумболт университет - Берлин, в Минск, Москва, Копенхаген, Амстердам и др. Участва в редица научни проекти - на ФАР и МОН "Училище за всеки" (1998-1999), с партньори Дания, Ирландия, България, "Мостове за мир" (2000-2002), за изява, диалог и сътрудничество на млади хора от България и Косово, финансиран от Международен фонд за младежки проекти в Югоизточна Европа, проект на МАТРА (2002-2005) - на холандското министерство на външните работи и пет университета в България, на тема "Преобразуване на образователното управление в България" и др.
Доц. дпн В. Георгиева има повече от 100 публикации, 10 монографии и университетски учебници, 7 от които самостоятелни, над 40 статии в научно-теоретични, научно-методически списания, сборници и методически ръководства, и още толкова научни съобщения и доклади на научни конференции, симпозиуми и семинари. Автор е на 4 студии и ръководства по проекти и 12 публикации в чужбина.
Основна проблематика, над която работи през последните години, нарежда доц. дпн Ваня Георгиева сред водещите учени в областта на образователния мениджмънт в България.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.