Внимание! Измамна схема за точене на банкови карти във "фейсбук"

25 април 2013 12:13   2 коментара   15995 прочита


Десетки платили по 150 лв. с обещанието, че ще изкарват пари от компютъра-подзаглавие

Нова интернет измама се разпространява все по-усилено в социалната мрежа „Фейсбук", сигнализират стотици излъгани интернет потребители. Тя е свързана с модерния напоследък маркетинг, от който уж всеки може да спечели само като влиза в дадени страници от домашния си компютър. Целта е потребителите да генерират трафик на сайтове, които си плащат за това, съобщава Всеки Ден.
За всяко кликване те получават по един цент. Така ако цял ден ползваш усилено мишката пред компютъра може и да получиш няколко долара. Въпреки това много хора са залъгвани от обещанията за високи печалби, като в рекламата на подобни оферти има снимани хора, държащи чекове за хиляда, две хиляди долара.

Това са поставени лица и те най-вероятно са взели тройно по-малко от тези пари, само за да подържат чека и да бъдат снимани, научи „Всеки ден" от измамени участници в схемата. Такъв е и случаят с новата менте оферта наречена „Онлайн заплата", която гарантира печалби от най-малко $1400 на седмица. Чрез нея ловки престъпници прибират по 100-200 лв. от наивни българи, а често им източват и кредитните и дебитните карти. Идеята е желаещият да работи от домашния си компютър да плати през интернет първоначална вноска от минимум 100 кинта, като за целта разкрива и номера на картата си, която пък след това бива източвана.

Измама всеки ден привлича стотици българи, които след това се оплакван в полицията, но ченгетата няма как да им помогнат. Към рекламата на „Онлайн заплата" са прикрепени снимки на хора с яки пачки и разкази, в които обясняват колко са доволни от доволни от печалбата. Коментарите в сайта са до един много позитивни. Например Мартин Петров пише: „Благодаря за информацията, започнах преди 3 седмици. Получих 2 чека за по 1000 долара, страхотно! ", Виолета Миланова пък се хвали : „Вече го ползвам от 4 седмици и всъщност работи доста добре! След първата седмица получих чек за 1100 долара и всяка седмица сумата се увеличава! ". Когато обаче се проследят профилите на тези хора във „Фейсбук" става ясно, че не съществуват. Въпреки това българите се връзват и плащат масово по 150 лв., а после се оплакват, че са измамени.

2 коментара
26 Април 2013 09:20 | DAS
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Ами кои ще даде пари без труд пълна лъжа не се доверявайте даже и на мейла ви това са само зарибявки


26 Април 2013 09:28 | 9 mm
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Тая измама е по-стара от Слънцето просто тука сме 50 години назад от нормалните държави.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар