Вик срещу отчаянието: 30 страдащи от коварната болест на Бехтерев покориха Мусала, сред тях и благоевградчанката Христина Капинарова

05 август 2015 17:47   1 коментар   10819 прочита


Тридесет страдаци от болестта на Бехтерев /заболяване на гръбначния стълб/ атакуваха връх Мусала, съобщи Живко Янков - председател на Българското сдружение на болните от болестта на Бехтерев. Инициативата е вик срещу отчаянието и предизвикателство, с което засегнатите от заболяването хора желаят да докажат възможностите и потенциала си.

Групата тръгне в 8 ч. от Боровец и стигна около 13,30 ч. рилския първенец. Това е вторият поход, който сдружението организира. Миналата година 20 туристи с диагноза анкилозиращ спондилит покорили Седемте рилски езера. В групата бе и домакинът на общежитието на Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия Васил Левски Благоевград, Христина Капинарова. Тя е бивш възпитаник на гимназията и в момента работи в общежитието. Болестта на Бехтерев е заболяване на гръбначния стълб и периферните стави, което прогресира до обездвижване.

То засяга предимно млади мъже на възраст 16 - 30 години. Жените боледуват 4 пъти по-рядко, сочи медицинската статистика. В напреднала фаза гръбнакът придобива вида на "бамбукова пръчка". Над 95 на сто от членовете на сдружението са в активна възраст, немалко от тях практикуват престижни професии Триста тридесет и двама ентусиасти членуват в Българското сдружение на болните от болестта на Бехтерев. След Мусала е планиран и следващият поход - до пиринския връх Безбог.

Лъчо Петров


Още за: болест   сдружение   връх   Още от: Общество

Принтирай статия
1 коментар
22 Август 2015 21:35 | Радка Илиева
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Скоро четох книгата на Лидия Ковачева"Дълголетието". Тя пише, че всички болести имат една обща основа - това е замърсяването на тялото и невъзможността да се справи в токсините. Като изход от тази ситуация тя е открила лечебния глад. Човек е единственото същество в природата, което е сменило начина си на хранене. При термичната обработка се унищожават витамините и ензимите, ние се храним с мъртва храна. Когато са унищожени ензимие в храната ни, тогава човек отделя от собствените си ензими за разграждане на храната. Така 70% от енергията ни отива за храносмилане и не остава достатъчно енергия за детоксикация и за регенериране на увредените клетки. Когато човек е на гладолечение, тялото започва да се чисти. Но за такива болести като болестта на Бехтерев е нужно да набавим на тялото нужните минерали, витамини, аминокиселини и др. микроелементи. Можем да включим в диетата си лечебните гъби - рвйши, кордицепс (естествен антибиотик), спирулина, нони, херициум
www. kafe-ganoderma. eu/produc




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар