Участие на наш учен в международен форум по клинична фармакология и рационално лечение
Доц. д-р Живко Велков, преподавател по органична химия в Катедрата по химия на Природо-математическия факултет при ЮЗУ "Неофит Рилски", се завърна от югоизточната ни съседка, където взе участие като поканен лектор в Турския международен форум по клинична фармакология и рационално лечение в Текирдаг.
Темата на доклада му пред високия форум, в който вземат участие видни учени и практици в областта на медицината от цял свят, е "Защо мелатонинът (и други антиоксиданти) не могат да се вземат в големи количества".
Опитах се да обясня на докторите защо повечето от масово използваните антиоксиданти, когато са взети в по-големи количества, действат като оксиданти, каза доц. Велков.
Ще примомним, че преди две години ЮЗУ преподавателят публикува статия за хормона мелатонин в едно от най-авторитетните списания в областта на медицинската химия - "European Journal of Medicinal Chemistry". Изследванията му хвърлят светлина върху действието на антиоксидантите, приемани като хранителна добавка и от здрави хора.
Един съвет - опитай без лизане. Просто вземи свърши нещо свястно.
Zhivko A. Velkov, Yasen Zh. Velkov, Bistra T. Galunska, Dobrin N. Paskalev, Alia V. Tadjer. Melatonin: Quantum-chemical and biochemical investigation of antioxidant activity. European Journal of Medicinal Chemistry 2009; 7: 2834-2839.
Публикувайте и Вие господа всезнайковци в списания с Impact Factor (и то като първи автор), пък тогава критикувайте от мишите си дупки. За Ваше сведение поне 70 % от доцентите и професорите в БГ нямат и една публикация (дори и на резюме от международен конгрес) в списание с Impact Factor. В ЮЗУ съм сигурен, че процента на маргиналните доценти и професори е още по-голям. За Ваше сведение световната научна общност чете, цитира и съответно разпознава само учените публикуващи в списания с Impact Factor. Всички останали, които публикуват в издания без Impact Factor са маргинали и лаици, никой в световен план не е чувал за тях и не ги разпознава.
Казвам всичко това, за да се уважават и ценят хора като въпросния доцент. Защотото, както обичам да казвам: "има доценти и доценти". Едните от тях участват на европейски и световни конгреси в съответната научна област (било то с орална или постерна презентация), стремят се да публикуват с издания с Impact Factor, докато ДРУГИТЕ - Маргиналните доценти (и професори) участват на някоя национална конференцийка, публикуват основно в издания на ВУЗ-а в който работят и се пишат за голяма работа.
Хайде по-кротко, малкия, не се изхвърляй толкова, ке се сецнеш!
Не съм писал аз предишните постинги, но трябва да кажа, че наистина подкрепям това, което е написано там.
Да добавя още, че изборът на гост-лектори беше направен от канадска фирма, на която няма как да платиш за да те поканят. Там не става така, както ти знаеш.
Пожелавам ти от все сърце скоро и твоя статия да получи само за една година 14 цитата и съм сигурен, че веднага след това ще те поканят и тебе да представиш доклад на международна конференция. Сигурен съм, че Струма веднага ще го отрази.
Трябва обаче да оправиш английския си (а и българския), защото с твоя английски ще докладваш само на нашата си конференция, а и тук никой не те разбира, а с този български - всички ще те разпознаят. Допускаш едни и същи грешки.
И стига простотии, моля те!
Приятен следобед.
Живко
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.