Торта с фойерверки за ЧРД на Защитено жилище за лица с психични разстройства
![](/images/eye.gif)
![](https://www.struma.com/_thumb.php?tf=uploads/image/42/9_95_74768.jpg&tw=530&th=510&tq=100)
![](images/spacer.gif)
Защитеното жилище за лица с психични разстройства в Симитли събра приятели и гости на първи рожден ден. Празнично украсеният двор на защитеното жилище бе мястото на събитието. Десетте домуващи в центъра посрещаха своите гости в уютна, семейна и приятелска атмосфера.
Богата програма бяха подготвили потребителите на защитеното жилище с помощта на персонала, които те вече наричат свое семейство. Специален поздрав отправиха за първата годинка потребителите на Центъра за настаняване от семеен тип за лица с психични разстройства, с които потребителите от Защитеното жилище съжителстват в една сграда. Яна и Георги изпълниха песни и всички извиха хоро за празника. Най – важният подарък бе голямата торта с фойерверки и свещичка, която всички духнаха дружно.
Кметът Апостолов бе специален гост на големия празник и поздрави всички празнуващи. Гости на милото тържество бяха също Румяна Петкова – директор на Регионална дирекция „Социално подпомагане”, Емилия Халилова –началник отдел „Хора с увреждания и социални услуги” – Благоевград, Любка Дамянова – експерт Агенция социално подпомагане, Александър Балев - директор в Дирекция „Социално подпомагане” и приятели от другите социални центрове в града.
Днес се проведе и заключителната конференция, по проект „Животът е в нашите ръце” по Договор № BG051PO001-5.2.13-0027-C0001, който Община Симитли изпълнява по Схема за безвъзмездна финансова помощ „Живот в общността” BG051PO001-5.2.13 по Оперативна програма “Развитие на човешките ресурси” на Агенцията за социално подпомагане, на която бяха представени резултатите от проекта. На конференцията стана ясно, че от 1-ви август тази година социалната услуга ще премине от европейско финансиране по проект към финансиране на социална услуга в общността от резидентен тип „Защитено жилище” като делегирана от държавата дейност.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.