Със заповед на кмета на Гърмен М. Капитанова отпуснаха пари в помощ на семейството за загиналия в Америка 28г. Благовест Таламанов
Кметът на община Гърмен Минка Капитанова издаде заповед и отпусна пари в помощ на семейството на загиналия в Америка 28-годишен Благоевест Таламанов от гърменското село Рибново. В момента в селото върви кампания за набиране на средства, нужни на фамилията да прибере трупа на Таламанов, който е син на учителя в местната гимназия Недим Таламанов. Трагедията потресе селото преди дни, когато като гръм се стовари черната вест за смъртта му.
От години той живеел и работил в Америка, имал приятелка американка, за която щял през лятото да се жени. Заминал като студент и останал след студентска бригада. 18 000 лева са нужни за транспортирането на тялото пари, с които семейство Таламанови не разполага. Кметът на селото ръководи акцията по набиране на средствата. Официално не е потвърдена информацията как и от какво е загинал Благовест. От посолството също не казват кое е причинило смъртта му, дали е както се говори катастрофа или е станал жертва на престрелка.
П. Петрова
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.