Стотици педагози останаха в клас по време на грипната ваканция
Учителската стая в ЕГ бе пълна завчера на презентацията на информатиците
Екипът на Езиковата гимназия последен излезе в платен отпуск, колегите им ги изпревариха с по ден-два
Екипът на Езиковата гимназия в Благоевград бе сред малкото педагози, останали на третия ден от обявяването на грипната ваканция в Пиринско на работа. До късния следобед вчера учителите не си и помислиха да кръшнат по-рано от задължителните 8 часа, защото имаха доста работа за свършване. Класните ръководители довършваха попълването на задължителната документация за приключване на срока като едно от петте пилотни училища в Пиринско, които по проект към Министерство на образованието от 1 февруари стартират електронен дневник, и информатиците използваха вчерашния ден да обучат колегите си. Те обясниха в детайли как всеки учител задължително в края на работния ден трябва да попълва данните за изпитаните, отсъстващите и евентуално наказаните през деня ученици и как до ползва персоналната си парола.
При заместване сменникът ще получава различна парола за достъп от тази на титуляря. Чрез новия електронен дневник всеки родител ежедневно ще има актуална информация за детето си и ще може да сравни успеха му с този на връстниците от класа, от випуска и училището. Целта е след време, когато в училище ще имаме Wi-Fi, преподавателите да нанасят всички данни по време на час, обясни директорът на ЕГ Тина Попова. След обучението болшинството учители се изчакваха в компютърния кабинет, чието откриване предстои, да направят “сухи тренировки”. Не си клатим по цял ден краката и не пием кафета, с лека обида в гласа подчертаха няколко педагози. От днес и екипът на Езиковата излиза в платен отпуск, както повечето си колеги в региона.
Болшинството директори в Благоевград през седмицата пришпориха учителите да свършат административната работа и оформянето на документацията за края на I учебен срок в първия ден от неочакваната ваканция, но ги пуснаха от сряда в отпуск.
Във вторник приключиха с дневниците и бележниците, а и не мога да им осигуря отопление по 8 часа, по-добре да икономисаме малко гориво, обясни причините за отпуските директорът на ХI ОУ Димитър Христов. Той призна, че се налага по час-два огнярят да припалва парното, защото има опасност от замръзване и преди година пострадали от подобна “икономия”. Направихме и педагогическия съвет за приключване на срока, казах на класните в прогимназиалния курс да извикат децата в понеделник към обяд, въпреки че са във ваканция, за да им връчат бележниците, та да знаят родителите им как са завършили, допълни Христов.
От сряда в платена “ваканция” са и учителите в Националната хуманитарна гимназия, които предния ден проведоха срочния съвет. Директорът не бе разписал заповедите за отпуск само на заместниците си Дора Ацева и Даниела Китова, които трябваше да приключат административната работа и ведомостите за заплатите.
Болшинството преподаватели от Средното общообразователно училище с изучаване на чужди езици също са в отпуск от вчера, въпреки това експертът в РИО Любка Станева не отмени вчера планираната проверка по проекта “С грижа за всеки ученик” и учителките Гьошкова, Лалева и Йовкова, които работят по него, бяха в училище. Във вторник, въпреки че децата бяха във ваканция, началната учителка Паскалева не отмени насрочена от предната седмица родителска среща на II “а” клас.
От началото на грипната ваканция са в платен отпуск и педагогическите екипи на Математическата, Строителната и Икономическата гимназия.
От благоевградските училища единствено директорът на ПМГ “Акад. С. Корольов” Татяна Ядкова е в отпуск, съобщи началникът на Регионалния инспекторат в Благоевград Ивайло Златанов. Той допълни, че негово право е по всяко време в рамките на 8-часовия работен ден да проверява дали са на работното си място педагозите, но не уточни кога, къде и дали ще направи ревизия.
Чудя се тогава защо децата ни растат неграмотни? И не ми разправяйте, че е по наследство и от неблагоприятна околна среда, това вече сме го чували!
Проблемът с тъпите копелета е, че са твърде тъпи, за да допуснат, че съществува вероятност да си умен.
Училището не е кръчма драги ми смехурковци! То е институция, която не подлежи на коментар от "умници" с промити от шльокавица мозъци. Така, че не се напъвайте, нищо съществено няма да родят необразованите, рошави ИЗРАСТЪЦИ, стоящи на раменете ви! Занимавайте се неща достъпни за нивото си! ОБРАЗОВАНИЕ, УЧИЛИЩЕ, УЧИТЕЛИ -това са святи неща, стоящи на светлинни години от вас. КАЗАХ!!!
Чудя се тогава защо децата ни растат неграмотни? И не ми разправяйте, че е по наследство и от неблагоприятна околна среда, това вече сме го чували! "
И да си го чувал, драги, това нищо не променя. Всъщност не може всички да са грамотни, трябва да има и неграмотни. Със сигурност детето на jos няма да е от неграмотните. За твоето и за децата на хората около тебе - не знам. То, генетиката си е цяла наука. Детето носи гени и на мама, и на тате. Дори да ни е лесно да обвиняваме учителите, трябва да се поогледаме около нас - жената, тъщата, средата...
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.