Скандално: Директорът на МБАЛ Благоевград д-р О. Митев пуска болничните на предшественика си д-р Вл. Пандев за "ревизия", един от издадателите е ортопедът д-р Кр. Спасов
Директорът на МБАЛ Благоевград д-р Огнян Митев разпореди спешна проверка на актуалността на болничните,които вече трети месец представя предшественикът му д-р Владимир Пандев. Митев иска съдействие от органите за удостоверяване достоверността на издадените документи на д-р Пандев. Вчера за пореден път бившият директор представи болничен ,този път от ортопеда д-р Кр. Спасов. В болничните листове, е отразено, че д-р Владимир Пандев все още работи в МБАЛ Благоевград. Пандев е категоричен, че няма да остави нещата с уволнението си ненаказани, затова прави всякакви маневри, за да търси правата си.
Той обяви лична война на министъра на здравеопазването д-р П. Москов, който от своя страна го пусна на прокуратурата за разследване, в момента Пандев е обект на полицейско и прокурорско разследване за изразходване на средства и източване на здравната каса.
Пандев от своя страна заяви, че ако и този път проверката приключи без данни за нарушения, то той ще съди здравния министър. Ситуацията в болницата е скандална от януари месец тази година, когато Пандев бе освободен от поста. Той трудно допусна д-р Митев да влезе в кабинета си и тогава отново създаде прецедент, наложи се силово новият директор на бъде въведен в кабинета си. Три месеца по-късно д-р Владимир Пандев не се предава. Сагата продължава.
П. Петрова
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.