Скандал в Благоевград: Учители скочиха срещу строежа на спортната зала в III-то ОУ, спряха го 10 дни след първа копка



Десет дни след като кметът на община Благоевград Атанас Камбитов направи първа копка на нова спортна зала в двора на 3-то ОУ в Благоевград, обектът е спрян. Причината е недоволството на преподавателите в учебното заведение, заради строително - монтажните на целия двор. Според учителите не е нормално да бъде прокопан целия двор, след като залата трябва да заеме празното пространство в долната част на училищния двор.
”Някакъв болен мозък е решил да построи залата на мястото на двора, така че учениците сега ще бъдат лишени от него. Що за архитект е този, който е сътворил проекта и може ли да остави училището без това необходимо свободно пространство! Да не говорим за това, че сградата, която ще бъде успоредна на училището, ще засенчи изцяло класните стаи. Жалко! ” – това заяви едни от учителите по повод строителството на спортната зала. При откриването даже и кметът не бе наясно къде ще се намира новата зала.
Явно има сериозно разминаване между посоченото от директора на училището място и това което впоследствие е решила фирмата изпълнител. При откриване на учебната 2012- 20913 година тогавашният министър на спорта Свилен Нейков посочи мястото в долната част на двора, но 10 месеца по- късно кметът Камбитов направи първи копка в горния край, като хвърли в смут учителския колектив и директора. В периода от първата копка до вчера, фирмата изпълнител прокопа целия двор, с което накара учителите да реагират срещу строежа. Новото спортно съоръжение трябва да е готово до 15 септември, а стойността му е 741 691 лева.
По повод оплакването постъпило в редакцията ни потърсихме кмета на Благоевград Атанас Камбитов за коментар. Ето какво заяви той: Това, от което някой се оплаква не отговаря на истината. Явно, че не са разбрали, спортната зала по никакъв начин няма да засенчи училището, тя ще бъде залепена за кортовете и максимално изтеглена до оградата, няма да е успоредна на сградата на училището, а перпендикулярна. Т. е по никакъв начин не пречи. Дворът ще бъде изцяло преасфалтиран. Така, че искам да успокоя всички, строителството е съобразено с училището и децата, правим го максимално добре. Но явно каквато и добра инициатива да имаме, все ще се намери някой да я опорочи, каза кметът Камбитов.
Е... не е в " центъра"... Няма хем вълкът сит, хем агнето цяло
Съсипете сеа училището
Нещо си у грешка шефе, залата в интерната никога не е свободна, особено през учебно време, явно не си влизал с години.
Инспекцията по безопастност на храните, да направи внезапна проверка през деня на магазинерките от хранителният магазин на РПК, със шев Ичконов-. общ. съветник в Петрич, защото тези ненаситни жени там, а може би и с покровителството на самият Ичконов, не спират да ни лъжат със сиренето "Ралица", което е над 6. 50 лв/кг, а продаватефтино на отделни клиенти, като при свършване те си плащат ефхтиното но си взим. Слагат половинки до Ралица и го продават за такова, а не е Ралица, защото се рони и е пълно със сол. Няколко пъти прецакват мене и семейството ми, познати които говорят за това. Оплаквали са се на Ичконов но нищо. Правени са проверки от Инспекцията по храните-Благоевград, но ги прикриват, въпреки че и Струма. ком отрази един случай. Оригинала трябвало да има печати на всяка буца, но тези измамници там защото петричките проверяващи са корумпирани, но следващият път, ще ги накарам насила те да го изядат там. Някои хора имат здравословни проблеми и им навреждат, както и при нас.
Каква си лисица ще дойде ден и всичко ще си платиш с лихвите!!!
ОБЕЩАВАМ ТИ...
Браво на учителите!!! Наистина болен мозък трябва да имаш за да застроиш двора на който досега децата играеха, организираха се тържества ....а на всичко отгоре да им вземеш и светлина от класните стаи!!! Ами нали вие сте го учили или ваши колеги!
Лъже ли? 100%.
Дори в самата статия си противоречат нещата.... struma. com ще спрем да ви четем ако продължавате така....
и
Боклука Камбитов няма да върне комисионната, вервайте ми !!! Дано фирмата да си оправи нещата иначе си гледат работата
В понедлник Муса Палев ще представи новия зам. областен от квотата на ДПС - Косьо Хаджиплочков
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.