Симитли се преклони пред Апостола на Свободата



С ритуал по поднасяне на венци и цветя в Симитли бе почетена 151-та годишнина от гибелта на Васил Левски
Събитието започна с шествие, предвождано от барабанчик. Ученици от СУ "Св. Св. Кирил и Методий" - град Симитли бяха подготвили рецитал, посветен на Апостола на свободата.
Пред присъстващите бяха представени и едни от най - красивите български стихотворения от ученици от 1-ви „В“, които изучават религия при г-жа Мария Шалдева. В рецитала посветен на революционера, който бива убит, борейки се за свободата на България взеха участие и ученици от 2-ри „А“ клас с ръководител г-жа Илонка Сотирова и ученици от трети и четвърти клас от СУ "Св. Св. Кирил и Методий" - град Симитли.
Пред бюст - паметника на Левски , разположен в мемориалния парк на Симитли на площад "Септември", се събраха кметът на община Симитли Апостол Апостолов, зам. -кметове на община Симитли, кметове на населени места от общината, общински съветници, служители на Общинска администрация - Симитли, представители на образователни институции, културни дейци, граждани и гости.
Венци и цветя в знак на признателност пред националния герой на България от Общинска администрация – Симитли положиха председателят на Общински съвет – Симитли Вилимир Александров и зам. -кмета Елеонора Гаврилова, от СУ "Св. Св. Кирил и Методий" - град Симитли, както и Blue brothers - Симитли, които са привърженици на ФК "Левски" (София).
От името на народния представител Стефан Апостолов също бяха поднесени цветя
В. Василев
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.