Симитли плаче днес: Роднините на загиналите под земята миньори ужасени, че виновни за смъртта на 4-има млади мъже - няма
![](/images/eye.gif)
![](https://www.struma.com/_thumb.php?tf=uploads/image/42/23_95_74734.jpg&tw=530&th=510&tq=100)
![](images/spacer.gif)
Майката на единия от загиналите, Иван Лазаров-Люба, ридаейки нарежда: Няма възмездие, няма справедливост, исках някой да влезе в затвора, няма да намеря покой нито аз, нито детето ми
Няма възмездие, няма справедливост, детето ми гние в земята, а виновни няма. Тези, които го изпратиха под земята, за да припечелва за хляба си се отърваха без съд и присъда и са невинни, така ни посрещна днес майката на единия от загиналите миньори Иван Лазаров, който през 2013, остана мъртъв под земята в рудник Ораново заедно с още трима свои колеги.
Жената научила, че според експертизите и постановление на Окръжна прокуратура от 1 юни, за смъртта на миньорите няма виновни и се прекратява наказателното производство за причиняването на смъртта на 4-имата миньори, които загинали при професионална непредпазлизост. Люба ридаеше за детето си, което загина в разцвета на силите си и проклинаше липсата на справедливост "Няма да намеря покой, докато не видя някой от стопаните на рудник Ораново, на този погреб, в който ето така си отидоха млади мъже, в затвора.
Тази сутрин и кметът на Симитли Апостол Апостолов изрази възмущението си от прокурорския акт, той нарече експертизите "срамни и фалшиви". Днес роднините на загиналите се събираха на купчинки в града, за да решават как да продължат да търсят възмездие. Освен това 2 години, никой от тях не е получил обезщетението, на което бяха осъдени собствениците на рудника.
П. Петрова
Въпросното недоразумение, благодарение на това дело получи купища награди и се издигна от обикновена селска пръчка в главна селска пръчка/дърво си беше, дърво си остана/.
Никой не вярва и на този съд, който теб оправда ! Със загиналите е грях да се прави пиар, само безбожници, могат да направят това.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.