Републиканските шампиони по волейбол на Разлог на среща с кмета Герчев

28 юни 2024 13:50   1 коментар   2387 прочита

Учениците - волейболисти от СУ " Братя Петър и Иван Каназиреви"- град Разлог, които станаха републикански шампион по волейбол на ученическите игри във възрастова група 8-10 клас, днес бяха посрещнати от кмета на Община Разлог.

Спортистите преминаха през всички етапи на състезанието и се класираха за финалите, където мериха сили с още 7 отбора от цялата страна. Във финалния мач възпитаниците на СУ "Братя Каназиреви" победиха юношите от СУ "Цар Симеон Велики", Пловдив и станаха шампиони.

За своя успех, волейболистите взеха куп награди – медали, купи и индивидуални награди за двама от състезателите. Като най-полезен състезател бе отличен Димитър Копанаров, а най-добър централен блокировач - Христо Тумбев.

Предстои младежкият отбор по волейбол към СУ "Братя Петър и Иван Каназиреви" да защитят и името на България на световните финали през април 2025.

Инж. Красимир Герчев поздрави спортистите и техния преподавател по физическо възпитание и спорт - Светослав Василев, както и директора Росица Тумбева, за усърдната ртабота и таланта, който притежават, благодари им, че са поредният повод за гордост и поднесе спортни раници на шампионите от името на ръководството на Община Разлог.