Разследват масова смърт на кучета в благоевградското село Горно Българчево

26 февруари 2025 10:40   10 коментара   5033 прочита


Смъртта на три големи кучета- пазачи, собственост на двама стопани от благоевградското село Горно Българчево, разследват полицаи. Животните били намерени мъртви покрай стопанствата на земеделските производители Борислав Тунтев  и Камелия Стоянова вчера преди обед, съобщиха източници на струма ком. Стопанствата се намират в махала " Змиярска" в селото.

Подадени са оплаквания и за още мъртви кучета. Пръв подал сигнал Борислав, който заварил двете си кучета в поляна до стопанството му, извикана е полиция, и когато ченгетата пристигнали на мястото било установено, че е мъртво и кучето на Камелия.

По време на работата по случая станало ясно, че има и други мъртви кучета от последните дни. Трите трупа са иззети и закарани за експертиза, за да се изясни причината за смъртта им. Предполага се, че са отровени, но няма окончателно лекарско заключение. Работата по случая продължава. Припомняме, че в края на миналата седмица трупове на отровени кучета осеяха парка в курортния град Сандански, което вдигна жителите на протест. Животните бяха отровени. Какво се е случило село Българчево ще съообщим. 

В. Василев 


 


Още от: Общество

Принтирай статия
10 коментара
26 Февруари 2025 11:12 | Весна Жмянац
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

има един владо там гледа марихуана


26 Февруари 2025 11:41 | Запознат
Оценка:
7
 (
9
 гласа)

Аз не мразя животните, но да ти лаят цели глутници по цяла нощ не бих изтърпяла. Тук е мястото да направят нещо община, кметство да решат проблема, затова хората прибягват по този начин. Не се търпи, повече!


26 Февруари 2025 12:20 | Хаха
Оценка:
-4
 (
4
 гласа)

Не търпиш, а като лапаш чопки не ти пречи да те плискат по лицето


26 Февруари 2025 12:45 | перко
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

до хаха, мамкати и боклук, ще те срещна


26 Февруари 2025 13:21 | байкушеееееев
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Кмета е виновен е йб баукеш след теб и потоп


26 Февруари 2025 13:23 | хаха
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

като няма приюти така трябва да е тровите яко


26 Февруари 2025 13:46 | Джумаята
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Кучкарките, какво мислят? Не трябва така, а в приюта, ама някой е решил по този начин. Лошо....


26 Февруари 2025 15:17 | Кондопаш
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Който вади отрова, от отрова умира!


26 Февруари 2025 15:18 | Еленово
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Искат по половин милион за къща в тия села а кучета и овци навсякъде… е нормално така да стане


26 Февруари 2025 15:37 | Zagan
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

ебати и простия народ по тея коментари




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар