Райското кътче „Яворов“- една от най-посещаваните и предпочитани хижи в България

16 декември 2024 20:48   1 коментар   13622 прочита


Разнообразната красота на Разложката котловина може да бъде видяна през четирите сезона на годината точно тук-на хижа „Яворов”.

Домакините ще ви посрещнат с чаша ароматен горещ билков чай, който едва ли сте опитвали на друго място.

Тук можете да се спускате по снежни писти, да берете горски плодове и лековити билки, да опознаете историята на родината, да бродите в усамотение, докато се наслаждавате на вековното достолепие на боровата гора.

Хижа Яворов е разположена в близост до най-обширния алпийски карстов район в Пирин.

В околностите й има множество планински маршрути и забележителности.

Хижа „Яворов“ е една от малкото хижи в България, работещи целогодишно.

Предлага вкусна храна-топли супи и чорби, готвени ястия, скара и свежи салати. Хижата разполага с туристическа кухня и столова. Голямото барбекю е предпочитано място за самостоятелни групови прояви от туристите. В непосредствена близост е и старата хижа, която посреща туристи през летния сезон.

Базата на хижа „Яворов“ разполага със 70 места - шест двойни стаи със собствен санитарен възел и сателитна телевизия, апартамент, четири тройни стаи без санитарен възел и общи стаи. с вътрешни бани с топла вода и се отоплява с централно парно. На своите гости хижата целогодишно предлага уютна обстановка и неповторима гледка към скалния феномен „Стъпалата”.

За стопанисване на хижата активна роля изпълнява Туристическо дружество ,,Пирин“, град Разлог, а неговите председател Васил Михайлов и секретарят Радко Божинов, работят усърдно и целогодишно обгрижват ,,Яворов’’.

В последните години, благодарение на ръководството на Община Разлог и кмета на общината инж. Красимир Герчев, хижата е обновена изцяло – подменена е дограмата, поставени са фотоволтаични системи и слънчеви колектории.

Заслужено хижа „Яворов“ е една от най-посещаваните в страната.

Заповядайте на това китно, райско кътче в планината!

От ръководството на ТД „Пирин“, град Разлог призовават туристите, поели към хижа „Яворов“ да се движат с повишено внимание при зимни условия.


Още от: Общество

Принтирай статия
1 коментар
17 Декември 2024 12:14 | Разлог
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Всичко което е написано е така, но като отидеш един път няма да повториш, заради бруталния секретар на дружеството Божинов. Той отдавна е хванал Татарския за шлифера. Той е вип персоната на хижата. Другите трва да пасат




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар