Продължава гасенето на пожара в Резерват „Риломанастирска гора”

24 юли 2015 16:33   1 коментар   8250 прочита
Снимка: Архив
Снимка: Архив


Снимка: Архив

Хеликоптер МИ-17 от ВВС и над 100 служители на Дирекция „Национален парк Рила”, Дирекция на Природен парк Рилски манастир, ЮЗДП, РДГ-Кюстендил, Рилската Света обител и пожарникари от РСПБЗН – гр. Рила участват в гасенето и ограничаването на пожара на територията на резерват „Риломанастирска гора” под Додов връх. В гасенето се включиха и 20 румънски доброволци.

Засегната от пожара е високопланинска растителност и гора от смърч, бял бор и дъб с локалитет в отдели „19“ и „20“, между местността „Калугерски дол“ и до изворите на река Друшлявища.

Експертната оценка, направена от служителите на дирекцията на парка е, че обхванатата от пожара територия е с надморска височина 2000-2100 метра, на трудно достъпен терен, с наклон над 50 градуса и е разпространен на площ от 10 хектара.

На 23 юли около 23 ч. е получен сигнал на дежурния телефон на Дирекцията на „Национален парк Рила“. Директорът на парка е привел незабавно в изпълнение оперативния план за противопожарна дейност на Д „НП Рила“, като са уведомени ГДПБЗН - София и МОСВ.

1 коментар
24 Юли 2015 21:09 | чука
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Дочух че утре ще има сборен пункт за доброволци за гасенето на пожара. Моля съберете повече инфо и ни "сръчкайте"




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар