По 53 кг. храна раздадоха на социално слабите в Благоевград

07 ноември 2012 14:28   1 коментар   4533 прочита


По петдесет и три килограма храна бяха раздадени на социално слаби от Благоевград днес. Това се случи в рамките на програма „Благотворителност“, организирана за пета поредна година от Български червен кръст и Държавен фонд „Земеделие“. Кампанията стартира в 13:00 часа, в двора на 9-то училище. В откриването й се включи кметът на община Благоевград Атанас Камбитов. Той подчерта, че помощите са индивидуални и ще бъдат раздавани в рамките на един месец.

Кампанията се финансира от Европейския съюз, като от нея може да се възползва всеки социално слаб, включен в списъците на социалните служби.

Целта на традиционната инициатива е местните власти, съвместно с Български червен кръст, да подпомогнат хората в неравностойно положение.

Списъците, по които се раздават помощите, са изготвени от социални служби по места, а хранителните продукти са предоставени от интервенционалните запаси на Европейския съюз.

Ети Веселинова


Още за: храна   програма   кампания   Още от: Общество

Принтирай статия
1 коментар
08 Ноември 2012 11:04 | milieva
Оценка:
-1
 (
1
 гласа)

В зоопарка се изхранват, защото не могат да работят животинките, а за донорство ли ни дават храна за хора-индивиди, способни на чудеса, подвизи! Е, живей, множи се народе с боб-6лв е. Все е аванта!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар