Пневмония отложи делото срещу бунтарите Т. Мицикулев, Цв. Марински и Л. Айвазов

27 септември 2010 00:20   18 коментара   28679 прочита
Пл. Поюков
Пл. Поюков


Пл. Поюков

Дело с висок обществен и политически интерес в Районен съд - Гоце Делчев

Дело за клевета срещу бившия вече горски стражар Цветан Марински, съкратен от ДДС "Дикчан" с още 13 служители, съпруга на кметицата на с. Долен Тодор Мицикулев и учителя Лилко Айвазов, което предизвика голям обществен интерес сред жителите на община Сатовча, бе отложено при старта на първото му заседание и насрочено за 20 октомври. Причината за отлагането бе болничен лист от подсъдимия Тодор Мицикулев, който според медицинското свидетелство се разболял от тежка пневмония. Коментарите бяха, че не се очаква скорошна развръзка на делото, тъй като ще започнат да " боледуват" и другите обвиняеми, което предполага безконечни отлагания във времето. Искът на ищците Пламен Поюков, директор на ДДС "Дикчан", и Румен Арнаудов, кмет на с. Плетена, е за 15 000 лева.

Много преди насрочването на първото заседание те обявиха, че ако спечелят парите, ще ги поделят между няколко от най- бедните семейства в селата Кочан, Плетена и Сатовча. Според инж. Поюков и Р. Арнаудов на съдебните заседания те ще настояват обвиняемите Цветан Марински, Тодор Мицикулев и Лилко Айвазов да представят доказателствени материали и свидетели за всяко обвинение срещу тях в корупция и ще искат те да понесат наказание за тенденциозни доноси и обиди, отправяни им публично в продължение на година. Делото бе заведено преди няколко месеца от инж. Поюков и Р. Арнаудов, след като в две поредни тв предавания Цветан Марински, известен в региона и с името Алтай Исмаилов, Тодор Мицикулев и учителят Лилко Айвазов тиражираха според ищците несъстоятелни, тенденциозни обиди, клевети и обвинения срещу тях.

В скандала са замесени и имената на областния лидер на ГЕРБ Костадин Хаджигаев и депутатите Георги Андонов и Атанас Камбитов, които отделно ще търсят от тримата наказателнна отговорност. Ищците са представили пред съда видео и аудиозаписи от предавания по националните медии, както и статии в пресата, и предимно във в. "Атака", за клеветническата кампания на Мицикулев, Марински и Айвазов срещу тях, и ще настояват пред съда всички твърдения да бъдат доказани.

Освен медиите тримата подсъдими заливали полиция, прокуратура, ДАНС, Министерство на земеделието и горите, Агенцията по горите и др., откъдето са били разпоредени и извършени множество проверки, както в ДДС "Дикчан" и лично на директора Пламен Поюков, така и на кмета на с. Плетена Румен Арнаудов. Проверките не са установили драстични нарушения и корупционни практики, за каквито твърдят тримата. Делото срещу Цветан Марински, Лилко Айвазов и Тодор Мицикулев може да влезе и в графата "политически дела".

За нас е пределно ясно, че и тримата, срещу които заведохме дела, са жертви на политическите амбиции и интриги, които умишлено се нагнетяват от някои хора в община Сатовча, за да създават напрежение сред населението и нетърпимост към управляващата партия ГЕРБ, но това е друг казус който тепърва ще бъде решаван не само от съда, но и от хората в нашата община, коментираха Поюков и Арнаудов.


Още за: дело   клевета   Цв. Марински   Още от: Общество

Принтирай статия
18 коментара
27 Септември 2010 01:46 | нико
Оценка:
5
 (
9
 гласа)

този мазен мошеник на снимката е не само за съда ами оттам направо за затвора


27 Септември 2010 02:01 | Н.Заимов
Оценка:
2
 (
10
 гласа)

"Борбата е безмилостна жестока, борбата както казват е... епична"!...
Не разбрахте ли, че с Пламен трябва да се гордеем, а не на всяка цена заради несретници като
Цв. Марински и сие да му подливаме помашка "кална вода"!? Критикуващите Пл.Поюков трябва да разберат едно основно правило на този "измамен свят", че кадърното си е кадърно и както да се опитвате да го омаскарите, наричайко го ... всякак, той е един прекрасен професионалист- това са го разбрали всички от министъра до последния горски в стопанството. Аз съм на хил.км.,
но следя атаката към него с особен интерес- не за друго, а за това дали наистина ГЕРБ ще оценят в негово лице професионалиста или заради дребни интереси , ще погубят персоната му. Нека тези, които движат разума в управляващите не осквернят един достоен човек! Излизам открито с името си и заставам зад персоната му, независимо от това, че ще получа много упреци.


27 Септември 2010 09:10 | ДО Заимов
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Драги ми г-н Заимов, Вие сте на хиляди километри от Сатовча и не знаете почти нищо за П.П.- "Свинята" .Вие не знаете че същия с партия ДПС откраднаха хиляди кубици дървен материят от гората а в момента е вече член на ПП ГЕРБ,можи би не знаете ,но в Сатовча е обществена тайна как на провеждан търг за добив на дървен материял ,същия събира 78х.лв. от бизнисмени с оправданието че са за ДПС- разбира се това не може да се докаже в съда./ Сигурно в тази държава кадето сте за такова престъпление не му мърдат 10 години на топло/.Но може да се докаже как същия е влизал по среднощ в христинските гробища и е осквернил над 70 гроба. А Вие наричате този човек кадърен ,можи би ще му приляга повече името КОРУМПИРАН както е известен в обществото.Заради такива "кадърни"хора като него Държавата ни е на това ниво а хиляди като Вас са на хилади километри от Родината си. Поздрави на Всички Българи които познавате.......


27 Септември 2010 09:22 | 888
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

"Достоен човек" , до вчера съветник от листата на ДПС , кандидат за депутат от листата на ДПС от последните избори , днес член на ПП ГЕРБ и бъдещ кандидат са кмет от ГЕРБ????


27 Септември 2010 10:14 | Браво на 888
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Събудете се бе хора за какъв достоен човек говорите - та ТОЙ Е С ТАЗ КОЯТО Е НА ВЛАСТ за него има стойност само парите затова окраде горското и горатац Та той ламти за пари за власт не го ли виждате "ДОСТОЙНИЯТ ЧОВЕК"


27 Септември 2010 11:02 | ДО Н. Заимов
Оценка:
7
 (
7
 гласа)

Приятелю, привет от България на теб, твоето семейство и всички българи в далечна Испания. Много уважавам и съм съгласен с твоите открити изявления в настоящия форум. Нямат равни на себе си по отношения на откритост, безпристрастност, компетентност и прецизност.
В конкретният случай с "достойния човек" просто не си на прав път. Далеч си от истината и поради това си направил първия неточен коментар. Ще се убедиш в най скоро време.
Паздрави от твой добър приятел и съмишленик !


27 Септември 2010 16:12 | 888
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Това дело ще бъде кръстено "Мъст на депесарите" и от обвиняеми тримата ще се превърнат в обвинители , чрез съдът ще бъде сезирани Прокуратура, ДАНС и МВР, ще започнат нови проверки и тогава кой крив кой прав ще се произнесе съдът.


27 Септември 2010 17:49 | реалист
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Велко Давидов и сие , обръщам се най- човешки към вас и ви казвам стига сте ги натдавали тези тримата че станаха за смях в цяла България . Какви обвинители какви ДАНС , Прокуратура и проче . Нали цяла година пълнихте бюрата на тези институции с доносите си , нали цяла година по вашите сигнали за корупция се назначават проверки и резултата е че доносите ви са несъстоятелни . и нищо не почива на някаква истина . Какво повече искате да докажете и аз не знам . Проблема е друг че обещавахте постове по време на предизборната кампания , че вземахте пари за назначения като си мислехте че след изборите ще колите и бесите в община Сатовча но хората сега си искат или постовете или парите които са опапани и вие не можете да им дадете нито едното нито другото . а за замазка използвате тримата глупацци но всичк си ими край накрая остена ще се обърне срещу вас.


27 Септември 2010 19:11 | До
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

До тримата , обвинени намерете свидетелите от с.Осина , който секат трупи по устна заповед на Пламен. Той е оставен на този пост до изборите. Ако се провали като кандидат кмет от ГЕРБ, което е сигурно губи и директорския пост, такава е уговорката а не че няма резултати от проверките .


27 Септември 2010 19:48 | 3.13
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Браво на 888. Е това е истината.


27 Септември 2010 20:06 | Лондон
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

аа аа а а аре да ви видим доказателствата бе въшкари ... прости .. Пламене точно така човече защитавай си личността.. Успех на делото което едва ли ще влезе в ход изобщо...


27 Септември 2010 23:49 | до мария реалиската
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

хах. реалиске абсолютна смешка си. дрънкаш всякакви лъжи колкото да не заспиш и да оправдаеш парите които арбенчо и пламката ти дават. немаш ли барем малко страх от Аллах или Господ


28 Септември 2010 08:59 | Геро
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Делото трябва да влезе в ход непременно и то трябва да се гледа на площада в Сатовча - публично та веднъж за винаги да стане ясно на Велко Давидов и тримата глупаци че с лъжи, инсинуации, подправене на документи и хвърляне на пръст в очите на хората не може да се омаскаряват хора . Специален закон и то много строг трябва да има за доносниците за да си правим всички сметка какво говорим и дали в това което упрекваме разни хора почива на някаква истина . Наказанието за такива меко казано клюкари да не парична санкция а реална присъда и затвор може да е за месеци но такива трябва да ходят зад решетките .


28 Септември 2010 09:10 | до Давидови
Оценка:
-1
 (
3
 гласа)

Не учете тримата подсъдими от къде да търсят свидетели ами им ги намерете вие и вие платете на свидеелите защото точно ти Велко Давидов си виновен срещу тези тримата сега да се водят дела и това на Поюкови и Арнаудов няма да е единственото . За какви свидетели от Осина дето секат дървен материал пак говориш , да не би да са онези тиклари от Осина които трябваше да свидетелстват пред едни хора как са ги заплашвали Поюков и Мименов че ще им спрат добива за да гласуват за ДПС. Така тези хора не се появиха , щеше да ги доведеш в ГЕРБ Благоевград за да свидетелстват но никой не ти се хвана на въдицата да лъже така безобразно както ти лъжеш . Хората все пак имат страх от всевишния и собствено достойнство са малцина като тези тлимата лековерници да ти се хванат на въдицата .


28 Септември 2010 09:12 | реалист
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Както плати на Канал-3 и на в-к Атака Велко Давидов , така сега да купува адвокати и свидетели да си оправя подсъдимите си плебеи , Ха , Ха , Ха


29 Септември 2010 16:14 | браво
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Най-после мирясахте! Господа оставете споровете да се решават със силата на закона, а не със законите на силата! Стига с оплюването на когото и да било, всеки е човек и личност!


27 Октомври 2010 14:29 | гд
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

НОХ 86/2010 (Престъпления против собствеността - Кражба - чл.194 - чл.197 от НК) - 9:30 ч., зала № 1
РАЙОННА ПРОКУРАТУРА срещу ТОДОР НИКОЛОВ МИЦИКУЛЕВ
Съдия-докладчик: Васко Петров
Мицкулев ,е айдук и интригант бил цял живот . Краде та се къса ,ама за политик не става. Не знам къде е тръгнал с 8 клас и кой въобще му вярва . От както съпругата му стана кметица селото е пропищяло от него.Ще се радвам най- накрая да си намери майстора и да го вкарат там където му е мястото. На него трябва да се направи ревизия за имотното му състояние и приходите който има през годините. Разликата ще е страшна и интересна за прокуратурата и комисията Кушлев. На този човек не трябва да се вярва !!!!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар