„Log House“ край Разлог: 2 къщи за гости, изработени от дървени трупи предлагат селски и еко туризъм в местността „Писана черква“
През месец април 2013г., фирма ЕТ „Пирин 2012 – Анастасия Чобанова“ кандидатства с проект: „Изграждане на група дървени къщи за гости“ по Стратегията за местно развитие на СНЦ „Местна инициативна група - Разлог“. На 20. 12. 2013г. бенефициентът подписа договор за отпускане на финансова помощ по мярка 4. 1 „Прилагане на стратегии за местно развитие“ от Програмата за развитие на селските райони за периода 2007 – 2013г., подкрепена от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони.
В началото на 2014г. започват дейности по проекта, който предвижда изграждане на комплекс от 2 отделни къщи за гости за селски и еко туризъм, с общо 12 места за настаняване.
Г-жо Чобанова, Вие изпълнявате проект по Стрaтегията за местно развитие на СНЦ „МИГ – Разлог“. На какъв етап сте и какви дейности са заложени във Вашия проект?
По проект изградихме 2 къщи за гости, изработени от дървени трупи – тип „Log House“ за селски и еко туризъм в местността „Писана черква“, в землището на град Разлог. Предстои оборудване и обзавеждане на къщите, които не са включени в проекта и ще бъдат извършени за наша сметка. Приключихме със строително – монтажните дейности, предстои да получим документ за категоризация на обекта, подаване на завяка за окончателно плащане в ДФ „Земеделие“ – гр. Благоевград и разбира се успешен старт.
Какви са целите на проекта и какви резултати очаквате да постигнете с неговото изпълнение?
С реализацията на инвестицията целим да предложим на своите гости една завършена услуга за селски туризъм, включваща спокойна почивка в сърцето на Пирин планина, в съчетание с отлични възможности за активен планински туризъм в района на Разлог през лятото и за ски през зимата.
Планираме ангажирането на един управител, отговорен за административното обслужване на клиентите и още двама души персонал, които да са натоварени с цялостното обслужване на гостите.
Очакваме изградените в хармония с природата еко къщи да се харесат на хората и за в бъдеще да развием комплекса.
Кой е най-трудният етап в изпълнението на един проект? Срещнахте ли подкрепата на екипа на МИГ – Разлог?
Най–трудно се оказа изпълнението на строително – монтажните работи, предвид необходимостта от промени в количествените сметки, които настъпиха в хода на изпълнение на дейностите по проекта. Хубавите неща не стават лесно, ние заедно с подкрепата на екипа на СНЦ „МИГ-Разлог“ и консултантът на проекта, вървим към успешно завършване на обекта.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.