Кметът Ат. Камбитов към завършващите студенти от АУБ: „Благоевград винаги ще ви обича!”
![](/images/eye.gif)
![](https://www.struma.com/_thumb.php?tf=uploads/image/42/11_95_71177.jpg&tw=530&th=510&tq=100)
![](images/spacer.gif)
Tържествена церемония по случай дипломирането на 21 випуск на студентите от Американсия университет в България се проведе днес на площад ”Георги Измирлиев” в Благоевград.
На тържественото събитие присъстваха кметът на oбщина Благоевград д-р Атанас Камбитов, заместник-председателят на Европейската комисия Кристалина Георгиева, министърът на образованието и науката Тодор Танев, президентът на АУБ Кевин Аспегрен, както и всичките 249 бакалаври и техните близки.
Кметът На община Благоевград се обърна съм завършващите студенти като изтъкна тезата, че човек винаги може да се учи и да добавя нещо, но задължително трябва да научи важните неща. Д-р Камбитов цитира Стийв Джобс и неговата философия: „Живей деня така, че все едно ти е последния ден” .
„Вие не си изгубихте времето в Благоевград! На добър час, Благоевград винаги ще ви обича!”, бяха заключителните думи от поздравителното слово на кмета Камбитов.
Абсолвентите, които са представители на 22 държави, получиха поздравления още от заместник-председателят на Европейската комисия Кристалина Георгиева , от министърът на образованието и науката Тодор Танев, от президентът на университета Кевин Аспегрен, както и от ораторът на випуск 2015 - Салих Менкуласи от Албания.
Кристалина Георгиева поиска разрешение от президента на АУБ Кевин Аспегрен и след поздравителното си слово хвърли академичната шапка във въздуха, както повелява традицията, и както минути по-късно го направиха всички завършващи випуск 2015.
На официалната церемония днес посланик Иван Станчов - председател на Националния консултативен съвет на Дипломатическия институт към Министерството на външните работи на Република България и един от основателите на АУБ, получи почетното звание „Доктор хонорис кауза".
Икономов-Монтофонов, кмета Герчев ?Ще ги забравим, е-ей. Пишете, пишете, пишете! По
два-три пъти на ден пишете - за тях има много какво да се пише. Даже и да не са направили нещо те - припишете на тях заслугите! Идват избори, е-ей! Вие пишете-пък ние може и да не четем, че ни се гади от тях. А до изборите как ще ги изтърпим - не знаем....
изненадания, бъди по-конкретен бе чвор
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.