Катастрофи в Пиринско! 84 г. шофьор с опасност за живота, изтървал управлението на колата си и навлязъл в насрещното край с. Катунци

Около 14:00 часа на 03. 03. 2022 г. на пътя между с. Катунци, общ. Сандански и с. Горно Спанчево, лек автомобил „Ауди“, управляван от 84-годишен мъж от гр. София, движейки се с несъобразена с пътните условия скорост, на десен завой е навлязъл в лентата за насрещно движение и се е блъснал в лек автомобил „Рено Канго“ с 67-годишен водач от с. Катунци, общ. Сандански.
Пострадали са двамата водачи, като водачът на лекия автомобил „Ауди“ е с политравма и опасност за живота, а водачът на лекия автомобил „Рено“ е с комоцио и фрактура на пръст на ръката. Двамата са настеанени за лечение в МБАЛ –Сандански.
Около 16:00 часа завчера на път II-19 е станало ПТП, при което лек автомобил „БМВ“ с 57-годишен водач от гр. Банско, движейки се в посока от гр. Разлог към местността „Предел“, предприемайки изпреварване се сблъсква с товарен автомобил „Мерцедес“ с 46-годишен водач от гр. Разлог, който от своя страна е завил на ляво без да се съобрази с останалите участници в движението. В резултат на инцидента е пострадал водачът на лекия автомобил „БМВ“. След извършен медицински преглед е установено, че същият е получил контузия в областта на гърдите и главата и след оказана медицинска помощ е освободен за домашно лечение. Пробите за наличие на алкохол в издишания въздух на дамата водачи са отрицателни.
Петя Колева
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.