Добринище отбеляза Илинденско - Преображенското въстание на х. Гоце Делчев
10
август
2015
10:20
4 коментара
7452 прочита
![](/images/eye.gif)
![](https://www.struma.com/_thumb.php?tf=uploads/image/42/news2_95_76290.jpg&tw=530&th=510&tq=100)
![](images/spacer.gif)
Със събор на х. Гоце Делчев, Добринище отбеляза Илинденско-Преображенското въстание
Домакинът, кметът на Добринище Китан Галчев, и председателят на Общински съвет Банско Владимир Колчагов, поздравиха празнуващите, като им пожелаха да помнят саможертвата на всички борили се за Освобождението на Пиринска Македония, да ценят свободата и да я устояват. Самодейните състави към читалище "Димитър Благоев" се погрижиха за настроението на събралите се.
По традиция съборът в Добринище се провежда през втората неделя на месец август на поляната пред хижа Гоце Делчев, кръстена на именития ни революционер в негова памет.
![](/images/eye.gif)
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.