Директорът на ЮЗДП - Благоевград Д. Дамянов смъмри заместника си за изявление около язовир Искър
Д. Дамянов
Зам.-директорът на Югозападното държавно предприятие инж. Василий Маринковски се изказа неподготвен относно нивото на язовир „Искър” и разсърди директора на предприеятието Дамян Дамянов. Маринковски заяви, че нивото на язовир "Искър" е на 10 см под преливниците и създаде известна паника .Веднага след информацията, която той подаде от пресцентъра на ЮЗДП направиха следното уточнение:
Действията на инж. Маринковски не са съгласувани с директора на Югозападното държавно предприятие инж. Дамян Дамянов. Изнесените от него данни не са съгласувани с компетентните институции, които имат ангажимента да следят за нивата на язовирите в страната, в това число и за нивото на язовир „Искър”.
Над 300 служители и работници от териториалните поделения в обхвата на Югозападното държавно предприятие в продължение на два дни почистваха коритото на река Искър. Екипите отстраняваха паднали и изсъхнали дървета, храсти и вършина в участъка от с. Панчарево до с. Пасарел. Действията са превантивни, а целта е да бъде осигурен нормалният отток на водата при очакваното снеготопене и да се избегне образуването на бентове, които биха могли да причинят наводнения.
П. Петрова
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.