Без нито един скъсан, абсолвенти защитиха дипломни работи пред две комисии
Абсолвентите по екология и по география защитиха отлично дипломните си работи
Нито един абсолвент не бе скъсан вчера на защитите на дипломни работи от завършващите “География” и “Екология и опазване на околната среда” в Природо-математическия факултет на ЮЗУ “Н. Рилски” в Благоевград. Последният изпит на отличниците в двете специалности, допуснати до защита на дипломни работи на предварителната сесия, бе в последния учебен ден преди старта на кандидатстудентската сесия.
За лош късмет на абсолвентите, които от рано сутринта се бяха събрали в двете изпитни аудитории и напрегнато чакаха началото на публичните защити, автобусът с преподаватели от София, сред които и членове на изпитните комисии, закъсня с повече от половин час. Причината се оказа твърде прозаична - свършила нафтата край Студена, но за късмет на шофьора и пътуващите автобусът изгаснал близо до бензиностанция, та с две туби в ръка водачът се справил с неприятната ситуация.
Проф. Мария Шишманова бе начело на изпитната комисия по география, пред която първа излезе на защита перничанката Ася Георгиева. Тя завършва магистратура и колегите й проявиха разбиране и й отстъпиха ред заради няколкомесечната й дъщеричка Дея, която кротуваше в обятията на татко в коридора пред изпитната аудитория. По-напрегнат от завършващите бе асистентът по география Владимир Караджов, който за първи път бе научен ръководител на абсолвентка и стискаше палци да се представи не просто добре, а блестящо.
Паралелно със защитите по география вървяха и тези на абсолвентите по “Екология и опазване на околната среда” пред комисия, оглавена от доц. Михаил Михайлов. Още докато нагласяваше работния компютър за презентациите на завършващите, той прогнозира, че двойки няма да има, защото само най- добрите студенти се допускат до разработване на дипломна работа. 20 шестици написаха двете комисии на абсолвентите по двете специалности.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.