100-те работници от “Виа Апия” спряха протестите до петък
ГЕРБ депутатът Валентин Микев бе единствен, събрал смелост да застане очи в очи с работниците и да изслуша техните искания
Излъже ли ги кметът на Дупница Ат. Янев, че ще плати дълга си от 3 500 000 лв., ще блокират пътища
Стачкуващите от кюстендилската фирма “Виа Апия” ще получат част от заплатите си, стана ясно след срещата вчера с народния представител Валентин Микев, проведена в голямата зала на Областна администрация. Срещата беше закрита.
До края на седмицата се надявам, че работниците от “Виа Апия” ще получат дължимите им суми, обясни В. Микев. На разговора е присъствал и областният управител Любомир Анчев.
Кметът на Дупница Атанас Янев обеща да преведе парите, които дължи на строителната фирма. Единственото нещо, което може да забави превода, е техническото време за прехвърляне на средствата от банка в банка, уточни Микев. Община Дупница дължи на фирма “Виа Апия” около 3,5 млн. лв.
Надявам се, че проблемът ще бъде разрешен максимално бързо. Проведохме градивни разговори с работниците. Те останаха доволни от развоя на събитията, допълни Микев.
Около 100 работници отново се събраха на протест пред Областна администрация в Кюстендил с настояване да си получат заплатите.
Повечето от тях не се зарадваха на новината, че ще получат заплатите си от ноември, тъй като през подобни обещания “в края на седмицата ще плащаме” вече са минали многократно от началото на годината. На обещания се наслушахме, искаме действия, казаха работниците. Освен заплати искаме и яснота какво ще стане с работата ни и с предприятието до края на годината, а и в дългосрочен план, казаха протестиращите. Сега ще ни залъжат с една-две заплати и пак ще има чакане за следващото плащане, коментираха мъжете и жените от “Виа Апия”. Засега се разбрахме да прекратим гражданското неподчинение до края на седмицата, в петък няма ли пари, отново се вдигаме, но тогава вече ще блокираме пътища, предупредиха работниците.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.