Студент-фанатизиран християнин обезглави син на полицай, бил вещер

31 октомври 2014 09:45   5072 прочита

Часове преди убийството палачът гледал клипове, посветени на християнската вяра

Силно вярващ студент-християнин от колеж в Оклахома почти е отрязал главата на сина на местен полицай със сабя, защото смятал, че жертвата му практикува магьосничество. Това съобщиха от местната полиция. Исая Марин от Стилуотър бе обвинен в четвъртък в убийство първа степен за смъртоносното си нападение срещу 19-годишния Джейкъб Андрю Крокет, извършено ден по-рано. Двамата играели карти заедно с трети познат – брата на Марин, когато Марин извадил голяма черна сабя, издърпал я от ножницата и започнал да я размахва, се казва в съдебни документи, видени от „МейлОнлайн“. „Никога няма да те нараня бе, брато“, уверил Марин своя брат, когато вторият го помоли да бъде внимателен с хладното оръжие, пише Блиц.

Моменти по-късно, по думите на брата, той чул звук „на човек, който е пробождан“. Той погледнал встрани и видял как кръв ручи от гърдите на Крокет. Марин нанесъл на Крокет, син на местен полицай, няколко дълбоки прободни рани и почти му отрязал главата. Когато полицаите пристигнали, те заварили тялото на жертвата в локва кръв.

Марин бил избягал от местопрестъплението със сабята в ръце. По-късно той се обадил в полицията от паркинг пред ресторант. „Убих човек. Насякох го до смърт с мачете“, е казал той на диспечера. След това започнал да говори несвързано относно „жертвоприношения и черна магия“.

В съда Марин бе описан като „религиозен фанатик“ и „сериозен наркоман“. Само часове преди убийството той е гледал в YouTube клипове, “посветени на християнската вяра и Евангелие от Матей“. Известно е, че в миналото Марин и Крокет са се карали, защото убиецът е обвинявал жертвата в практикуване на черни магии.

Следващото заседание по делото на Марин е насрочено за началото на декември.


Още за: студент   полицай   вещер   Още от: Любопитно

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар